Geleceğin Mete Gazozları, Yasemin Anagözleri yetiştimek için çıkılan yolda emin adımlarla ilerleniyor. Bu çalışmalardan bir tanesi ise, ‘Okullar Arası Okçuluk Şampiyonaları. ’Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Okul Sporları Daire Başkanlığı himayelerinde,  Erdemli Belediyesi destekleri ile düzenlenen ‘Okul Sporları Okçuluk Türkiye Birinciliği’ne katılım yoğundu.

Avrupa’nın en büyük Atış Poligonu olma özelliği taşıyan Erdemli Atış Poligonu Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular birincilik hedefi için ter döktü. Türkiye Şampiyonası’na, ülke genelinden 66 ilden 770 sporcu katıldı. Mersin Erdemli Atış Poligon’unda düzenlenen yarışma Okul Sporları Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde yapıldı.

Erdemli Belediyesi olarak Okçuluk Şampiyonasına ev sahipliği yaptıkları gurur duyduklarını ifade eden Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürü Kamil Boran, “ Dört gündür Erdemli ilçemizde devam eden Okullar Arası Okçuluk Türkiye Şampiyonası bugün sonuçlandı. 66 ilden 770 sporcuyu Erdemli ilçemizde misafir ettik. Erdemli Belediyesi olarak Okçuluk Federasyonu, Okul Sporları Federasyonu ile beraber güzel bir şampiyona oldu. Birçok ilimizden birçok öğrenci ve velilerimiz Erdemlimizi ziyaret etti. Atış poligonunda gerçekleşen ve rekabetin üst düzey olduğu yarışlarda kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.

Avrupa’nın en büyük tesisinde yapılan yarışmadan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Uluslararası hakem Alper Güler, “Çok güzel bir tesis, memnunuz. Umarım buradan nice Mete Gazozlar, Yasemin Anagözler çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Atış sahasını çok beğendiğini ifade eden sporcu Elif Sena Akçay, “ Ben Antalya’dan geldim, klasik yay 13-14 yıldız bayanlarda yarışıyorum.  Üçüncü oldum Türkiye üçüncüsü. Ben çok beğendim atış sahasını her şey çok güzel. Akademik olmasa bile bir sporda başarı yapmak çok güzel bir şey” diye konuştu.

Yarışmanın zaman zaman stresli olduğunu yine de keyif verdiğini ifade eden sporcu Ada Aslan, “Antalya’dan geliyorum klasik erkeklerde atıyorum. Burası hoşuma gitti, güzel yani keyifli bir yer. Güzel stresli oluyor yarışma ama keyif veriyor yani” diye konuştu.

Şampiyonada torununun katıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Fatma Demirseçen, “ Çok mutluyum torunumun böyle yarışlara katılmasını, organizasyonların böyle olmasını gençlerin, ondan çok mutluyum, çok da gururluyum yani devamı gelsin isterim hep” diye konuştu.

Öte yandan Avrupa’nın en büyük Atış Poligonu’nda düzenlenen şampiyona ödül töreninin ardından sona erdi.

Advert