Asrın felaketi deprem sonrası ligden çekilen Hatayspor'un 2023-2024 sezonunda maçlarını Mersin'de oynayacağını belirten Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Atakaş Hatayspor’un bir yıl süreyle kalacağı Erdemli Atış Poligonundaki sosyal tesis ve yapımına başlanılan iki nizami saha inşaatını yerinde inceledi.

İnceleme sonrası gazetecilere açıklama yapan Büyükekşi,"Atakaş Hatayspor Erdemli ilçemizde en az bir yıl misafir olacaklar. Biz de sezona yetiştirmek için hep birlikte gereken desteği vereceğiz" dedi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Hatayspor'un gelecek sezon tesis olarak kullanacağı Erdemli ilçesindeki Atış Poligonu yanındaki inşaat alanında incelemelerde bulundu. Büyükekşi, beraberindeki Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toköz, Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Teknik Direktör Volkan Demirel İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferhat Keskin'den tesisle ilgili bilgi aldı. Büyükekşi, Atış poligonunda devam eden Bütün Dallar Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonası'nda dereceye girenlere de madalyalarını verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi Erdemli Atış Poligonu ve tesislerindeki inceleme sonunda yaptığı açıklamada bakanlık tarafından sosyal tesisin Hatayspor'a tahsis edildiğini söyledi.

Başkan Büyükekşi açıklamasında, "Buraya gelmemizin sebebi biliyorsunuz Hatayspor 6 Şubat depreminden dolayı maalesef Süper Lig'den çekilmek zorunda kaldı. Şu anda da tesisleri yok, yıkılmış durumda. Gençlik ve Spor Bakanlığımız burayı Atakaş Hatayspor'a kendi tesisleri yapılana kadar tahsis etti. En büyük eksik, her şey mükemmel bir antrenman yapacak saha yok. Saha yapmak için uygun bir yer, aşağıdaki yerde şu anda hafriyat yapılıyor, onu inceleyip, inşallah 2023-2024 sezonunda, maçlarını da Mersin Stadı'nda oynayacaklar. Erdemli'ye en az bir yıl misafir olacaklar. Biz de sezona yetiştirmek için hep birlikte gereken desteği vereceğiz. Atakaş Hatayspor’un kalacağı sosyal tesis Avrupa standartlarında çok güzel bir tesis" ifadelerini kullandı.

Advert