Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal “Türkiye’nin daha güçlü ve istikrarlı bir yol izleyebilmesini sağlayan 12. Kalkınma Planı’nın ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Türkiye’nin 30 yıllık perspektifini oluşturan, hedeflere adım adım ulaşmasını sağlayan 12. Kalkınma Planı görüşmeleri sürüyor. Dün, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın sunumu ile başlayan görüşmeler gün boyu devam etti. İkinci yüzyılına başlanan Türkiye’nin gelecek vizyonunu ortaya koyan 12. Kalkınma Planı, insanlığa katkı sunarken milli ve manevi değerlerin korunmasını da öncelikli kılacak.

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, 12. Kalkınma Planı görüşmeleri ile ilgili açıklamada bulundu. Milletvekili Uysal “Gazi Meclisimizde 12. Kalkınma Planı görüşmelerimize devam ediyoruz. Kalkınma planımız, milletin beklentilerini karşılamak ve halkımızın refahını artırmak için temel yol haritamız olacaktır. Böylelikle çalışmalarımız istikrarlı büyüme ve güçlü ekonomi, yeşil ve dijital dönüşüm ile rekabetçi üretim, nitelikli insan kaynağı, güçlü aile ve sağlıklı yaşam, afetlere dirençli yaşam alanları, adaleti esas alan demokratik yönetişim hususlarını temel almaktadır. Türkiye’nin yeni yüzyılında istikrarlı, güçlü ve müreffeh bir toplum için hep birlikte çalışacağız.” şeklinde konuştu.

12. Kalkınma Planı ile Türkiye’nin ortalama yıllık yüzde 5 büyümeyle, 2028’de kişi başına gelirin 17 bin 554 dolara ulaşması ve işsizliğin yüzde 7,5’e gerilemesinin de amaçlandığını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal “Yeni dünya düzeninde ve ülkemizin yeni yüzyılında en büyük hedeflerimizden biri işsizlik rakamlarını düşürmek. Ülkemiz her sektörde gelişirken, farklı iş sahaları oluşturacak daha çok işçi istihdamı sağlayacağız. Özellikle Mersin gibi lojistik ve sanayi kentlerine doğru yatırımları getirecek, 12. Kalkınma Planı’ndan kentimizin daha çok pay alabilmesi için gayret göstereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Advert