Erdemli Aydınlar (Avgadı) Mahallesinde düzenlenen törenle verildi. Törene, Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın, ORKÖY Şube Müdürü Necmi Poscu, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü ve Orman Teşkilatı Personeli ile vatandaşlar katıldı.

Bölge Müdürü Yalçın törende yaptığı konuşmada, “Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüzün politikaları doğrultusunda 2023 yılında ORKÖY kredilerinde orman emvali üretimi yapan köylülerimize mekanizasyon desteği yapılmaktadır. Şu ana kadar 16,5milyon TL değerinde 30 traktör, 2 sürütücü ve 22 adet motorlu testere talebi değerlendirmeye alınmıştır. Orman Genel Müdürlüğümüz hedeflerine ulaşmak, köylülerimizin daha rahat ve daha güvenli ortamda daha fazla kazanç elde etmesini sağlamak amacıyla son yıllarda üretim-mekanizasyon kredilerine ağırlık vermekteyiz. Bu krediler yüzde 20 hibeli ve geriye kalanı 3-7 yılda geri ödemeli ve sıfır faizli olarak verilmektedir” dedi.

Yalçın, Şahna, Esenpınar, Küstülü, Gücüş ve Tapureli köylülerine verdikleri traktörlerin kazasız belasız, bol kazançlı işlerde kullanılması temennisinde bulundu.

Advert