AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya Erdemli Öğretmenevi'nde İlçe SKM Başkanı Yasin Gürsoy, Tanıtım Medya Başkanı Kerim Dudu, Kadın Kolları Başkanı Mustakime Nur Var Tezcan, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Arı Dölek ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelen ve 2 turlu Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendiren Başkan Kaya, 13. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a vatandaşların büyük teveccüh gösterdiğini belirtti.

-"Basınımız süreci hassasiyetle takip etti"

Seçim sürecinin ilçe basını tarafından olgun ve hassasiyetler gözetilerek takip edildiğini ifade eden Başkan Kaya, "Erdemli ilçemizde seçim süresince basın mensuplarımız tecrübesi ve olgunluklarıyla dikkat çekmiştir. Mevzu memleket meselesi olduğunda ortaya koyduğunuz duruşunuzdan dolayı teşekkür ediyoruz. Eksiklerimizi görmemiz anlamında da sunduğunuz katkılardan dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

-"Hiçbir polemiğe girmedik, hizmetlerimizi anlattık"

Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü: “2 turlu bir seçim yaşadık. Erdemli bizim Erdemlimiz. Bu süreçte hiçbir kimseyle,  siyasi partiler ve taraftarlarıyla hiç bir şekilde bir polemiğe girmedik. Bu süreçte vatandaşımıza 'ne yaptık ve ne yapacağız' başlığı altında çalışmalarımız anlattık.

Yönetimimiz ve partililerimiz herkese nezaket çerçevesinde yaklaştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazandı. Artık önümüze bakmamız gerekiyor. Seçimin ardından 'Dinleniyor musunuz ' diye soranlar oldu, 'biz seçim gecesi zaferle dinlendik' dedik. Vatandaşa sözlerimiz var artık dinlenme diye bir şey yok. Memlekete hizmet için var gücümüzle mücadele edeceği. Vatandaşlarımız bize güçlü bir teveccüh gösterdi, sonucunda böyle olmasını öngörüyorduk."

Başkan Kaya, bahane üretmeden hizmet gerçekleştirdiklerini üniversite sınavı gibi, çevre yolu gibi, barajların tamamlanması gibi daha bir çok yapılamaz denilen hizmetleri gerçekleştirdiklerini de aktardı.

 

-"Birliktelikten güç aldık"

Cumhur İttifakı saflarının daha güçlü bağlar kurduğunu aktaran Kaya, "Cumhur İttifakı Belediye Başkanımız Mükkerrem Tollu başta olmak üzere, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Fatih Serin ve İlçe Teşkilatı, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Üsücü ve İlçe Teşkilatı, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Süleyman Akça ve İlçe Teşkilatına ve Türkiye Yüzyılına katkı sunan, varlıklarını hissettiğimiz destek veren, gönül veren 7'den 70'e herkese tek tek teşekkür ediyorum" dedi.

 

"Tecrübeli, duyarlı güçlü bir basınımız var"

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya, Erdemli'nin duyarlı ve güçlü bir basın gücünün olduğuna da değinerek, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı, Hürses Gazetesi sahibi Veli Coşkun, Anadolu Ajansı Temsilcisi Derviş Çömez,  Sabah Gazetesi Temsilcisi, Erdemli Ajans Durhasan Şahin, TRT ve İhlas Haber Ajansı Temsilcisi Hüseyin Yıldız, DHA Erdemli Temsilcisi Yeni Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Doğaner, İhlas Haber Ajansı Temsilcisi Halil İbrahim Varlı, DHA Kızkalesi Temsilcisi Ali Rıza Eren, Beyaz Gündem Gazetesi sahibi Süleyman Taş, Erdemli Manşet sahibi Hamdi Mutlu’ya ayrıca teşekkür etti.

Advert