Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) ile Batı Trakya Gazeteciler Dernegi (BATGAD) arasında imzalanan protokolle amaçlanan, mesleki birlikteliği sağlamak, ailecek tanışmak ve dayanışma oluşturmaktı. Bu çerçevede Mersinli 50 gazeteci, Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin davetiyle Tekirdağ’a gitti.

Mersinli gazeteciler, Tekirdağ’a varışlarında kent girişinde Batı Trakya Gazeteciler Derneği Dernek Başkanı Necmi Işıksal ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.  Tekirdağ'ın lezzetlerinin sunulduğu öğle yemeğinden sonra gazeteciler kalacakları otele yerleştiler.

Mersinli gazeteciler ilk ziyaretini Tekirdağ Valiliği’ne gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanlığı son valiler kararnamesiyle Trabzon Valiliği’ne atanan Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ görevinin son gününde TGF heyeti ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti üyesi konuk gazeteciler ile birlikte Tekirdağlı gazetecileri kabul etti.


Ziyarette; Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir, Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Rüstem Kaya Tepe, TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, Mali Sayman Derya Akbıyık, Basın Vakfı Yöneticileri Şahin Özer, Mehmet Işık, Mersin ve Tekirdağlı gazeteciler yer aldı.

2022 yılında imzalanan protokolde katkısı olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası önceki dönem Başkanı Ayhan Kızıltan, Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti’nin ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin özel davetlisi olarak MGC heyetinde yer aldı.
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek gazetecilere teşekkür etti. Ardından tarihi Valilik Binası, tarihi binadaki fotoğraflar, resimler ve sancaklar hakkında gazetecilere bilgiler vererek binayı gezdirdi.
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Tekirdağ’ın TGF için çok önemli bir yeri olduğunu belirterek Mersin ve Tekirdağ Gazeteciler Cemiyetleri'nin bu işbirliğinin diğer cemiyetlere örnek olması gerektiğini söyledi.
Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal ise Mersinli gazetecileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, geçtiğimiz yıl da Mersin’e konuk olduklarını söyledi. Necmi Işıksal ayrıca Vali Yıldırım’ın Tekirdağ’a büyük hizmetlerde bulunduğunu ifade ederek, yeni görev yeri Trabzon’da başarılar diledi.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve TGF Genel başkan yardımcısı Rüstem Kaya Tepe'de Tekirdağlı meslektaşları ile buluşmaktan mutluluk duyduklarını, bu ziyaretten güzel anılarla Mersin’e döneceklerini söyledi.
MGC Başkanı, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in hediyelerini, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’a takdim etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Mersinli gazetecileri kaldıkları otelde ziyaret etti.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Mersinli gazetecileri Tekirdağ’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek,Tekirdağ’dan ve Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan hizmetlerden gazetecilere bilgiler verdi.
Ziyaretin sonunda MGC Başkanı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in hediyesini Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a takdim etti.

Tekirdağ'ın Tarihi ve turistik yerleri gezildi.

Protokol ziyaretlerinin ardından, Mersin Gazeteciler Cemiyeti heyeti, Tekirdağlı gazeteciler ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu heyeti, Turizm Müdürlüğü rehberliğinde Namık Kemal müzesini gezdiler. Gazetecilerin Tekirdağ gezisi Süleymanpaşa’daki tarihi ve turistik yerlere ziyaretlerle devam etti.


Trakya Ticaret ve Sanayi Odası'ndan gazetecilere Gala Yemeği
Mersinli ve Tekirdağlı gazeteciler gezinin ilk gününü yoğun geçen bir program sonrasında Trakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay’ın ev sahipliğinde gala yemeği ile sonlandırdılar. Geceye Mersinli ve Tekirdağlı gazetecilerin yanı sıra, TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, TGF Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir, TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, TGF Mali Sekreteri Derya Akbıyık, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası önceki dönem başkanı Ayhan Kızıltan, CEY Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Berzan Avcı katıldılar.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti’ne gönderdiği hediyeyi MGC Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal’a takdim ederken, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Sefa Çakır’ın,Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Cengiz Günay’a gönderdiği hediyeyi MTSO önceki başkanı Ayhan Kızıltan takdim etti.


Namık Kemal Üniversitesi ve Kardeş cemiyet ziyaret edildi.

Mersinli gazeteciler Tekirdağ gezisinin ikinci gününe kardeş cemiyet olan Batı Trakya Gazeteciler Derneğinin merkezini ziyaret ederek başladılar.
Ziyarette Batı Trakya Gazeteciler Dernek Başkanı Necmi Işıksal, dernek faaliyetleri ve mesleki sorunlar üzerine sunum yaptı. Toplantının soru cevap kısmında TGF heyeti gazetecilerden gelen soruları cevapladı.
Tekirdağ gezisinin ikinci gününde Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’in daveti ile Namık Kemal Üniversitesi ziyaret edildi.
Ziyarete Mersinli, Tekirdağlı gazetecilerin yanı sıra TGF heyeti katıldı.
Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin üniversite hakkında misafirlere bilgi verdikten sonra karşılıklı hediye takdim edildi.

Mersinli Gazetecileri Başkan Alpay Var Şarköy’de ağırladı.

Gezinin son gününde Mersinli gazetecileri Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var ağırladı. Doğal güzellikleri ve temiz deniziyle dikkat çeken, mavi bayraklı plajlara ve yamaç paraşütü pistlerine sahip Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi, yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağılarken bu kez de Mersinli gazetecilere ev sahipliği yaptı. Deniz kenarında yenilen akşam yemeğinden sonra gazeteciler Şarköy'ün akşam eğlencelerini yaşama şansı buldular.

Dönüş Yolunda Sürpriz Ziyaretler Yapıldı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, Mersinli meslektaşlarını Tekirdağ gezisinden dönerken Gebze’de ağırladı.

TGF Genel başkanı Yılmaz Karaca, Genel başkan Vekili Cafer Esendemir, Mali sayman Derya Akbıyık,Mersinli gazetecilere eşlik etti.

Öğle yemeğinden sonra TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun günün anısına Mersin Gazeteciler Cemiyeti başkanı Rüstem Kaya Tepe’ye kendi yazdığı “Maymun Tuzağı” romanını ve Osman Hamdi Bey’in “Kaplumbağa Terbiyecisi” rölyefini hediye etti.

 

Tekirdağ gezisinden dönen Mersinli gazeteciler, Bolu Abant Milli Parkı'na uğrayarak, doğa harikası yeri gezme şansı buldular. Güzel fotoğraflarla güzel anılar biriktiren gazeteciler temiz havanın tadını çıkardılar.

 

 

 

 

MGC Başkanından Teşekkür

3 gün süren programın ardından Mersin Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteciler güzel anılarla Mersin’e döndüler.MGC Başkanı R.Kaya Tepe gezi sonrası teşekkür mesajı yayımlayarak tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Başkan Tepe mesajında;


"Bu geziye katılan ve olumlu, uyumlu tavırlar sergileyerek gezimizin güzel geçmesini sağlayan tüm gazetecilere ve ailelerine,
Gezimizin her aşamasında destek olan MGC Yönetim Kuruluma,
MGC ve BATGAD’a destek vermek amacıyla katılım gösteren TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, TGF Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir, TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun,TGF Mali Sekreteri Derya Akbıyık’a,Ceyhan Gazeteciler Cemiyetimiz Onursal başkanı Şahin Özer’e,
Bize söz verdiği için uzun ve yorucu yola rağmen davetimize katılan değerli ağabeyim Ayhan Kızıltan’a,
Bize destek vererek bu seyahatin gerçekleşmesini sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer'e,

Ve burada adını sayamadığım tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.
 

Teşekkürlerin en büyüğü de kardeşime..
BATGAD Başkanı Necmi Işıksal'a.
Değerli eşi ve yönetim kuruluna böylesi güzel ve dolu dolu bir programı hazırladıkları için sonsuz teşekkür ederim.Bir program ancak böylesi muhteşem olabilirdi.
Tekirdağ’daki kardeşlerimize sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

 

Advert