Edinilen bilgiye göre olay, ilçeye bağlı Alata Mahallesi 3003 sokakta bulunan Didem Eczanesi önünde meydana geldi. İddiaya göre, sokakta dolaşan bir kedi araç çarpması sonucu telef oldu. Kediyle ilgilenen bir ailenin yakını olduğu ileri sürülen 2 genç ise yanlış bir algıyla eczanedekilere hayvanı zehirledikleri iddiasıyla bıçaklı ve taşlı saldırıda bulundu.

Saldıran şüphelilerden biri elindeki taş ile camı kırdı ardından bıçak çekti. Diğer şüpheli ise yumrukla eczane çalışanına vurmaya çalıştı. Eczane sahibi ile çalışanların müdahalesi ile şüpheliler olay yerinden uzaklaştı. O anlar ise işyerine ait güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Eczane sahibi Didem Dönertaş, yaşananları gazetecilere anlattı. Dönertaş, "Mahallede dolaşan sokak kedisinin araba ezmiş biz görmedik komşularımız söyledi. Kazada kedi ölmüş. Bu şahıslardan kedinin bizim tarafımızdan zehirlendiğini düşünerek eczanemize saldırdılar. Camımızı kırdılar. Personelimize ve bize bıçak çekerek tehdit ettiler. Şikayetçi olduk. Gereken işlemler yapıldı" dedi.

Kendilerinin de sokak kedilerini ve köpeklerini beslediklerine dikkat çeken Dönertaş, Böyle bir şey yapmaları için hiç bir neden olmadığını ifade  etti.  Öteyandan 2 şüpheliden birinin polis tarafından gözaltına alınarak hakkında yasal işlem yapıldığı, diğer şüphelinin ise arandığı öğrenildi.

Advert