Kaza, Mersin-Antalya D-400 yolu Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı karşısında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Şerif Çalışkan idaresindeki 33 C 6040 plakalı minibüs ile seyir halindeyken, arkadan gelen S.Y yönetimindeki 33 S 6255 plakalı minibüs öndeki minibüse çarptı. Çarpmanın etkisi ile öndeki minibüs yoldan çıkıp kaldırımı aşarak bir düğün salonunun ofis kısmına girdi. Kazada Çalışkan idaresindeki minibüste bulunan aile bireylerinden 2 kişi hafif yaralandı. Yaralılar ambulansla ilçe devlet hastanesine kaldırıldı. Kaza anları ise iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olayı anlatan işletme sahibi Süleyman Özdemir, ‘’Bir minibüs başka bir minibüse arkadan vurarak bizim salonun yazıhane bölümüne iteklemiş. Camları ve taşıyıcı kolonu kırarak minibüsün ön kısmı içeri doğru girmiş. Çok şükür can kaybı yok, 2 tane hafif yaralı var" dedi.

Yaralılar Erdemli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi. Kaza ile ilgili polis soruşturma başlattı.

Advert