Bağış dolayısıyla kendini çok iyi hissettiğini belirten Şen, "İçimden geldi" verdim dedi.

Erdemli ilçesine bağlı Karaahmetli Mahallesinde yaşayan okuma yazması olmayan Emine Şen, çocuklarına tarlasında çalışarak umreye gitmek için biriktirdiği parasını televizyonda izlediği haberden etkilenerek depremzedeler için bağışlamak istediğini söyledi. Şen'e çocukları da destek oldu. Bu düşüncelerini İmam Hatip Recep Çetin’e aktaran aile, daha sonra müftülüğe giderek 27 bin liralık bağışta bulundu.

Bağış dolayısıyla kendini çok iyi hissettiğini belirten Emine Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Televizyonda haberlerde gördüm, benimde içimden geldi 20 yılda kuruş kuruş biriktirdiğim umre parasını depremzedeler için getirdim buraya, müftüme teslim ettim. Ben bir çiftçiyim tarımdan kazandım, tarlamdan kazandım, biriktirdim. 20 seneyi geçti. 30 senedir sebzecilik yapıyorum. 5 lira, 10 lira, 100 lira biriktirdim öyle. Kendimi çok iyi hissettim, içimden geldi, birlediğim biriktirdiğim umre paramı depremzedelere vermek istedim. Allah böyle bir afet vermesin" diye konuştu.

Emine teyzenin bir büyük örnek olduğunu ifade eden Erdemli Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Erdemli Şube Başkanı Hasan Küçük ise "Milletimiz adına teşekkür ediyorum. Allah kendinden razı olsun.  Anadolu insanı elinin emeğini, alın terini kendi özel ibadetinden vazgeçerek hemen depremin yaralarını sarmak için gelip yıllarca birikimini bize teslim etti. Bizde bir kuruşuna varıncaya kadar depremzede kardeşlerimize Emine teyzenin bize yapmış olduğu hayrı ulaştıracağız. Cenab-ı Hak böyle örneklerimizi, böyle derya gönüllü büyüklerimizi, cömert büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin. Onların güzel örnekliğinde millet olarak, memleket olarak çok güzel yerlere geleceğiz" şeklinde konuştu.

Emine Şen'in oğlu Hasan Şen de, "Annemin bu kararı bizi mutlu etti. Destekliyoruz, Allah kendinden razı olsun. Deprem faciasından dolayı bir aydır düşünüyordu, görüyordu, izliyordu. Depremzedelere yardım etmek istediğini söyledi, bizde memnuniyetle karşıladık. Müftümüze başvurduk, bu hayrımızı Allah'ım İnşallah kabul eder" ifadelerini kullandı.

Karaahmetli Mahalle Muhtarı Yusuf Gürsoy, Emine Şen'e mahalleli adına teşekkür ederken, İmam Hatip Recep Çetin'de Emine Teyzenin bu yardımı kafasına koyduğunu, kendilerinin ise veren el ile alan el arasında bir hayır köprüsü olduklarını kaydetti

Yaptığı hayrın makbuzunu alan Emine Şen, tarlasına dönerek çalışmasına kaldığı yerden devam etti.