Vekaletle kurban kesimi hakkında bilgiler veren Küçük, geçen yıllarda vekaleten kurban kesimi konusunda hayırseverlerin desteğinin bu yıl da artarak sürmesinin beklendiğini kaydetti.

Kurban ibadeti tevhit, takva ve teslimiyet boyutuyla öne çıkmaktadır. Kurban organizasyonlarıyla dünyanın dört bir yanındaki muhtaçlara yardım edilmesinin amacı, vahdet bilincini evrensel bir kardeşlik ahlakına dönüştürmektir.

Küçük, kurban organizasyonu ile Müslüman azınlıkların, savaşlara, işgallere, afetlere maruz kalanların, yoksulların, kimsesizlerin, yetimlerin ve çaresizlerin yardımına koşulduğunu belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız, sosyal yardımlardan eğitime, camilerin inşasından gönüllerin ihyasına kadar birçok alanda iyilik çalışmaları yapıyor. Kuruluşundan bugüne Türkiye Diyanet Vakfımız, ‘dünyayı iyilik değiştirecek’ inancıyla, aziz milletimizin hayır köprüsü olarak nice güzel hizmetlere vesile olmuştur. Ülkemizde, Türkiye Diyanet Vakfımız, İslam coğrafyasında ve tüm yeryüzünde iyiliğin sembolü bir kuruluş haline gelmiştir. Vakfımız geçmişte olduğu gibi dünyanın ihtiyaç duyulan her yerine, dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın yardım elini bugün de uzatacaktır.

“Diyanet İşleri Başkanlığı, kurban ibadeti hususunda milletimize rehberlik etmektedir”

Yasal olarak ibadet esasları ile ilgili işleri yürütmekle görevli olan Diyanet İşleri Başkanlığı, kurban ibadeti hususunda da ilmi ve fiili bakımdan milletimize rehberlik etmekte, kurban kesebilir durumda olan tüm vatandaşların bu müstesna ibadeti en doğru usulle ve en güvenli şekilde yerine getirebilmeleri için tüm imkanlarıyla çalışmaktadır. Vakıf, kurban vekaletlerini, dinimizin esaslarına uygun olarak büyük bir hassasiyetle yerine getirilmektedir. Son derece şeffaf bir şekilde sürdürülen organizasyonda kurban kesimleri, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan hocalarımız ve vakfımızın hem görevlileri hem gönüllüleri nezaretinde yapılmakta ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

“Türkiye Diyanet Vakfı, vekaletle kurban alanında öncü bir hayır kurumudur”

“Mazlumların elinden tutmaya devam edeceğiz”

2022 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na emanet edilen 525 bin 550 hisse kurbanın yurt içinde 81 il 922 ilçe, yurt dışındaysa 82 ülke 375 bölgede bizzat gönüllü ve görevlilerin nezaretinde kesilerek 21 Milyon 897 bin 917 kişiye dağıtılmıştır.“Türkiye Diyanet Vakfı, 30 yıllık süreçte hayırseverlerimizin vekalet verdiği toplam 3 Milyon 916 bin 723 hisse kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştır. Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde, hilalin kuşattığı dünyayı iyilikle sarmak için mazlumların elinden tutmak, Vakfın genel ilkesidir.

“Depremzede kardeşlerimizin acılarını hafifletip bayram sevinçlerini çoğaltmanın gayreti içerisinde olacağız”

Büyük deprem afeti sebebiyle, bu yıl kurban yardımları konusunda deprem bölgesine ve yurt içine öncelik verilerek depremzede kardeşlerimizin acılarını hafifletip bayram sevinçlerini çoğaltmanın gayreti içerisinde olunacaktır.

Yaşanan afet sürecinde aziz milletimiz, inancına ve asaletine yakışır şekilde depremzede kardeşlerinin yardımına koştu.Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Türkiye Diyanet Vakfımızın yardımları, destekleri, tek bir mağdur kardeşimiz kalmayıncaya kadar devam edecektir. Kurban ibadetini bu anlamda büyük bir nimet ve önemli bir vesile olarak görüyoruz. Bu büyük ibadeti yaralarımızı sarmaya, kardeşliğimizi daha da pekiştirmeye vesile kılacaktır

“TDV vekaletle kurban bedeli, yurt içinde 5.950 TL, yurt dışı ise 2.750 TL”

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 5.950 TL, yurt dışında ise 2.750 TL olarak belirlenmiştir.

TDV’nin vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenler www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online olarak, cep telefonlarına indirilebilen mobil bağış uygulamasından, İl ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlilerimiz, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla bağış yapabileceklerdir.

Kurbanlarını, bağışlarını ve dualarını, yeryüzündeki mazlum ve muhtaçlarla paylaşan vatandaşlarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyoruz. Yaptığımız iyiliklerin, aziz vatanımızda birlik ve bütünlüğümüzün, samimiyet ve kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını; dünyada da iyilik elimizin ulaştığı her noktaya barış, bereket, esenlik ve merhamet taşımasını temenni ediyoruz. Rabbimize ve can taşıyan her varlığa bizleri yakınlaştıran Kurban ibadetimizin kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslam alemine, insanlığa hayırlar getirerek, tüm insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.

Advert