Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya ve Milletvekili Adayı Serkan Tanrıkulu’nun organizesiyle Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü önünde karşılanan ve motorize konvoyla AK Parti İlçe Binası önüne TOGG’la Gelen Hazine ve Mayile Bakanı Dr. Nurettin Nebati’yi Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Yönetim kurulu, kadın kolları ve gençlik kolları ile partililer karşıladılar.

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya yaptığı konuşmada katılan herkese teşekkür ederek, ‘Özellikle Son dört yılda Erdemli’mizde birçok önemli hizmete imza attık. Aksıfat ve Sorkun barajlarımız bitti. Yayla yolunun ikinci etabının yapımına başladık, çevre yolunda çalışmalarımız başladı. Bizlere her zaman destek olan, İl Başkanımıza, milletvekillerimize, bakanlarımıza ve siz dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.’ Dedi.

Mersin Milletvekili Adayı Serkan Tanrıkulu’da yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bakanımız Nurettin Nebati’ye gelir gelmez özellikle Limon’un durumunu anlattık. O da hemen talimat vererek ton başına bin tl destek verdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Hep birlikte Mersin’i şaha kaldıracak, hizmet edeceğiz.” Dedi.

Mersin İl Başkanı Adem Aldemir’de yaptığı konuşmasında Erdemli’nin yerinin her zaman farklı olduğunun altını çizerek teşekkür etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, sözlerine Mersin’e hizmet etmeye geldik, seçim inşallah 13-0 olacak diye başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati," Yol yaptık, hastane yaptık, okul yaptık. Siha'ları, İHA'ları yaptık. Gemileri yaptık. Bugün uydularımızı fırlatıyoruz. Ve buraya çokta imrenerek bakarak acaba ben bu araca bine bilir miyim diye bakarak insanları heyecanlandıran Togg'umuzla geldik. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan demek hizmet demek teknolojiyi getirmek demek" diye konuştu.

Kendisini Fahri Hemşehri ilan eden Erdemli'nin Koyuncu mahallesi sakinlerine teşekkür eden Bakan Nebati," Geçen televizyonda dedim ki, koyun etini yiyelim, birileri koyun etinin kokusundan dolayı yenmeyeceğini söylüyor.  Koyun eti yağlı, koyun eti güzeldir. Koyun eti bu ülkeye de en güzel tadı verir. Dolayısıyla koyun ve keçilerimizle hayvancılığımızla Mersin'de en iyi yerlere gidiyoruz. Daha da iyi olacağız, büyüteceğiz" dedi.

Limon üretimine de değinen Nebat," Limon üretimi Türkiye'de en çok Mersin'de. Mersin'de de Erdemli' de. Üreticilerimiz hiç merak etmesin ne zaman ki bir sıkıntı var bizim işimiz o sıkıntıyı çözmek. Limon işi çözüldü elhamdülillah" ifadelerini kullandı.  Deprem bölgesinde 650 bin konutunda yapılacağını hatırlatan ve 100 bin konutun temelinin atıldığına da dikkat çeken Nebati, 1 yıl içerisinde bunların vatandaşa teslim edileceğini kaydetti.

Konuşmasını sürdüren Bakan Nebati," 100 yılın afetinde biz vatandaşa depremi hissettirmemek için her türlü gayreti yapıyoruz.

Başka bir ülke, gelişmiş bir ülke böylesine bir afetle karşı karşıya kaldığında EYT'li kardeşlerimizin işini çözmek için kulağının üstüne yatardı. Emekli maaşlarının arttırılması için kulağının üzerine yatar. Barajlardaki suların toprakla birleşmesi için kulağının üzerine yatar. Ne yaptık biz. EYT'liler sözümüz söz dedik gerekli çalışmayı bitirdik. Emeklilerimizle ilgili her türlü artırımı yaptık.

Şimdi depremden en çok etkilenen bölgelerden en çok göç alan illerimizden Mersin'de tekraren söylüyorum konforunuzdan herhangi bir şekilde taviz vermeden hizmet etmeye devam edeceğiz. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım diri olalım hep beraber Türkiye olalım" şeklinde konuştu.

Bir tarafta devlet, millet bayrak diyenlerin olduğuna vurgu yapan Nebati, "Öbür tarafta ise Zillet iktidarını hesaplayanlar var. Ne diyorlar. 'Biz hemen vizeleri kaldıracağız. Öyle mi, bedeli ne söyler misin. Doğu Akdeniz'i terk edeceksin, Suriye'den çıkacaksın. Ve kasanın anahtarını IMF'ye teslim edeceksin. E o zaman 3 ay beklemeye ne gerek var. IMF'ye kasanın anahtarını bugün teslim edelim bugün vizeleri kaldıralım. Yok böyle bir dünya bu ülke güçlü tam bağımsız üreten kendi ayaklarında üzerinde duran düşünen bilen istihdam oluşturan Türkiye Cumhuriyeti 21'inci yüzyılına sahip olan bir ülke. Çünkü bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Onun için de birilerine bay bay Kemal, Sayın Cumhurbaşkanımıza da hay hay başkanım diyeceğiz" diye konuştu.

Sözlerine devam eden Nebati," Biz Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Allah'ın izniyle 21'inci yüzyılda bu noktaya geldiysek, Doğu Akdeniz'de varsak, Karadeniz'de gazı çıkarıyorsak ve ayın 20'sinde vanayı açıyorsak bu Türkiye'nin potansiyelini bilmek demektir. Bu Türkiye'ye inanmak demektir. Bunlar ne yapıyorlar. Şehir hastanesi yapıyorsun kime yaparsın diye sorarlar. Yol yapıyorsun, niye yol yapıyorsun derler.

Gemiyi daha yeni teslim ettik, bu gemi daha olmamış derler. Togg'u getiriyoruz, bu Togg nerden çıktı derler. Köprü yaparsın bu köprüyü kim kullanacak derler. Ben size bir şey söyleyim. İzmir-İstanbul arasındaki otoyolu en çok kullanan kimler biliyor musunuz, her işe hayır diyenler kullanıyor.

Şimdi imreniyorlar. Togg'u beğenmiyorlardı ya. Togg'u gelin size verelim bir tur atın desek takla ata ata gelirler. Ama 10 taklada atsan 20 takla da atsan önce vatandaşımızla beraber bizler bineceğiz. Ve o Togg'un keyfini güzelliğini biz süreceğiz vatandaşımızla’ dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Nebati beraberindekilerle birlikte Koyuncu Mahallesinde bir tur attıktan sonra Erdemli Ticaret ve Sanayi Odasında Sivil Toplum kuruluşları ve odas başkanları ile iş dünyasıyla biraraya geldi. Daha sonra esnafları ziyaret eden Nebati, Erdemli Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezinde Muhtarlarla biraraya geldi.

Advert