Anne olmak dünyanın en güzel ve en özel şeyi bambaşka bir duygu bambaşka bir mutluluk. Tabi ki bunu yürekten hissedenler için.

Annelik sadece bir çocuğu dokuz ay karnında taşımak dünyaya gelmesine vesile olmak değildir.  Nice anneler var ki adı sadece anne. Ne anneliği anlayabilmiş ne de anne olmayı başarabilmiş. Sadece biyolojik olarak anne.

Çocuk bakmayı sadece yeme içme ve giydirmekten ibaret sananlarda bir hayli fazla maalesef.

Annelik o kadar başka bir şey ki tüm benliğiyle bunu hissedebilmek. 

Çocuk anne karnındayken bile bu duyguyu iliklerine kadar hissetmektir. Anne olmak demek; Allah 'ın bizlere vermiş olduğu can parçası yavrularımıza her açıdan rehber olmak ve yeri geldiğinde onlarla çocuk; yeri geldiğinde arkadaş; yeri geldiğinde sırdaş olmaktır.

Öyle bir anne olunmalı ki çocuk her ne olursa olsun her ne yaşarsa yaşasın annesi aklına gelince yüzünde kocaman bir tebessüm belirtmelidir. 

Acaba diye bir kavram olmamalı çocuğun aklında.

Anne olmak bir çocuğu en iyi şekilde yetiştirmek topluma hazırlamak ve vatanına milletine hayırlı yararlı bireyler yetiştirmektir.

Çok hoşuma giden bir yazıyı sizlerle de paylaşmak istiyorum "Çocuk yetiştirmekle çocuk büyütmenin farkını çocuk toplum içine çıkınca anlarsınız". Bizler anneler olarak çocuk yetiştirelim çocuk büyütmeyelim sadece.

Cennet annelerin ayakları altında diyor dinimiz ne kadar güzel değil mi? Cenneti bile ayaklarımızın altına seren dinimiz anneliğin ne kadar ulvi bir şey olduğunu çok net bir şekilde açıklamış.

Bizler öyle bir anne olalım ki cennet hakikaten ayaklarımızın altında olsun.Yoksa yapmadığınız yapmak istemediğimiz aman diye geçiştirdiğimiz bir anneliğimiz olursa zannetmeyin ki cennet ayaklarımızın altında olacak. Bizi anne yapan çocuklarımız onların dünyaya gelişiyle bizler bu duyguyu tadıyoruz ve bu sıfatı alıyoruz. Durum böyleyken biz anneliğimizi neden bu kadar abartıyoruz. Can parçalarımız yavrularımız vesilesiyle anne olduğumuz unutup kendimizi bir tık daha üstün görüyoruz.

Annelerin hakkı ödenmez tabi ki de ama hakkıyla annelik yapanın hakkı ödenmez.

Her annenin evladına anne olamamışların değil.

Peygamber efendimize soruyorlar anne hakkımı baba hakkımı diye peygamber efendimiz üç kez üst üste anne hakkı diyor dördüncüde baba hakkı diyor. Annelik babalığın bile önündeyken bizler kendi ellerimizle kendi hakkımızdan vazgeçmeyelim.

Öyle güzel bir anne olalım ki öyle içten öyle samimi öyle sevecen hak edelim kısacası anneliğe ait tüm hakları

Hani bir söz yardır ya "anne başa taç imiş her derde ilaç imiş bir evlat pir olsa da anneye muhtaç imiş" fazla söze gerek var mı? Anneliğin özeti işte apaçık.

Anneler anne adayları unutmayın bu çocuklar bizim ve her yaşta bir anne sıcaklığına ihtiyaç duyulabiliyor.

Can parçalarımızı çok sevelim varlıklarına çokça şükür edelim.

Sözde değil özde anne olalım . Hakkıyla annelik yapan tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın anneler gününü kutluyorum.

Sevgi ile kalın Sevgi yayın hoşça kalın Fatma Şahin Sungur