Doğukan Kılıç İletişimsizlik!!
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
İletişimsizlik!!
Doğukan Kılıç

İletişimsizlik!!

Bu içerik 247 kez okundu.

İletişim:

İsim: Duygu, düşünce veya bilgilerin akla gelebilecek her türlü yolla başkalarına aktarılması, bildirişim, haberleşme, komünikasyon

Teknik: Telefon, telgraf, televizyon, radyo vb. araçlardan yararlanarak yürütülen bilgi alışverişi, bildirişim, haberleşme, muhabere, komünikasyon
"Basın mensupları bağlı oldukları yayın kuruluşları ile iletişim hâlindeydiler."

Türk Dil Kurumu sözlüğünde yazdığı hali ile iletişimin ne olduğunu okuduk. Yaygın olarak kullandığımız anlamı ile hiç “iletişim” kuramadık deriz, konuşamadığımız konuşsak bile anlaşamadığımız kişiler için.

Yıl 2019 teknolojinin ve iletişim araçlarının bu denli ilerlediği, geliştiği günümüzde hala “iletişim” kuramamaktan bahsediyoruz.

Bir örnek vermek gerekirse Amerika’da bilgisayar kullanan bir kullanıcı, hiçbir araç, aracı  kullanmadan Çin’den başka bir kullanıcı ile anlaşabiliyor nasıl oluyor sorusunun cevabı çok basit kullanılan yapay zeka anlık çeviri ile İngilizceyi – Çinceye, Çinceyi – İngilizceye çeviriyor.Yani çok basitinden simultane tercüman varmış gibi çok hızlı bir şekilde konuşmalarını tamamlayabiliyorlar.
Peki bu konuya nereden geldik derseniz. Aynı dili, aynı memleketi paylaştığımız, aynı kaderi yaşayacağımız gençlerimizle – çocuklarımızla iletişim kuramıyoruz. Arkadaşımın 13 yaşındaki çocuğu geçenler sohbet etmeye fırsat bulduk ki edemedik, verdiği cevap müthişti ya Doğukan abi biz seninle iletişim kuramıyoruz.

Haklıydı dinledikleri müzikten, sosyal medyaya, kendi aralarındaki konuşmalardan okudukları kitaplara kadar her şeyimiz farklı. Güney Koreli dizileri ve sanatçıları takip ediyorlar, konuşma ve tarzları kendi aralarında geliştirdikleri özel bir dille oluyor. Ve en önemlisi ağabeyleri – anneleri – babaları kadar siyaseti hiç mi hiç önemsemiyorlar Hasbelkader ülkemizin başbakanı kim diye sordum cevap alamadım çünkü ben siyaseti seviyorum dedi.

Anneler – çocukları ile konuşamıyor farkında mısınız? Ülkemizde ana haberlerde izlediğimiz ara sıra denk geldiğimiz “MAVİ BALİNA” tehlikesinin hem emniyet hem eğitim camiası olarak farkındasınızdır. İletişim kuramadığımız her genç kardeşimiz, yüreğine ruhuna dokunamadığımız her çocuk, bizlerin bilmediği o garip karanlıklarda kaybolacaktır.

Emniyetin istatistiklerinden biliyoruz uyuşturucu ve diğer maddelerin kullanma yaşının kaçlara düştüğünü ve sıklığını Rabbim bizleri ve çocuklarımızı korusun.

Aramızda çağlar var gibi geliyor gelecek olan kuşakla , x-y-z kuşağı diye adlandırılıyorlardı artık sosyal medya yada web kuşağı olarak adlandırılacaklar. Büyüklerinin birbirlerini yediği hiçbir konu onlar için önemli değil hatta umurlarında bile değil.

Son söz diyelim; 12-18 yaş arasındaki gençliğimizin maddi manevi beklentilerini ve zihinlerinden neler geçtiğini bilemiyoruz. Çok geç olmadan iletişim kurabilmenin bir yolunu bulmalıyız.

 

Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
kartal escort