DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatma Şahin SUNGUR
Fatma Şahin SUNGUR
Giriş Tarihi : 24-11-2021 14:51

YOLUMUZU AYDINLATANLAR

Dünyadaki en güzel en kutsal mesleklerden bir tanesi de öğretmenlik mesleğidir. Branşı ne olursa olsun hakkıyla bu mesleği icra eden bütün öğretmenlerimizin hakkı ödenmez doğrusu. Evden çıkarken hiç bir öğretmen ben işe gidiyorum demez ben okula gidiyorum der. Ne kadar hoş bir üslup değil mi? Öğretmenlik bir gönül işidir mesleğini iş olarak değil de meslek olarak gören öğretmenlerimize selam olsun.

Ve seneler geçse de adını halen daha hatırlatan öğretmenlerimiz yok mu? İşte onlar baş tacımız. "Bana bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diyor Hz. Ali. Aslında ne kadarda güzel belirtmiş öğretmenin değerini ve önemini. Bizlerin çocuklarını kendi çocuklarıymış gibi benimseyip koruyan kollayan en güzel yerlere gelen öğrencileriyle gurur duyan o değerli insanları senede bir güne sığdırmak değil de her gün öğretmenlerin günüymüş gibi davranıp bunu da onlara hissettirmek daha da güzel olur bence. Veli olarak her zaman onların yanında ve destekçileri olduğumuzu öğretmenlerimize hissettirmeliyiz. Çocuğuna değer veren ve çocuğunu önemseyen herkes çocuğunun öğretmenine de değer vermelidir. Arada birde olsa hal hatır sormalı verdiğimiz değeri sadece kalbimizde değil de davranışlarımızla sözlerimizle de belli etmeliyiz.

Aradan çok uzun yıllar geçse de bizleri okutan bizlere emeği geçen öğretmenlerimizi de arayıp sormak ne naif bir davranış olur. Bu dünyadan göçüp gidenler içinde arkalarından yapacağımız dualarla onları yâd etmeliyiz. Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günün kutluyorum. Ahirete göçmüş bütün öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum.

Sevgiyle kalın sevgi yayın hoşçakalın.

Fatma Şahin Sungur

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA