Doğukan Kılıç Bugünde Böyle Olsun …
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert
Bugünde Böyle Olsun …
Doğukan Kılıç

Bugünde Böyle Olsun …

Bu içerik 1193 kez okundu.

Sosyal medya’yı ne derece kullanıyoruz.  “Sosyal medya, kullanıcılar tarafından oluşturulan bilginin basit, anlık ve çift taraflı olarak paylaşılmasını ve ulaşılmasını sağlayan yeni bir medya biçimidir.”

Sosyal Medya’nın ne olduğunu gördük. Ne olmadığına bakalım hep birlikte. Vefatımızı yazmak elbette uzaklarda olanlar, bulunduğumuz şehirde haberi alamayanlar , sêla’yı duyamayanlar için gereklidir lakin şu şekilde ; “ …. Mahallesinde …. Akrabam  ( falanca’nın eşi-amcası-dayısı-teyzesi gibi ) Hakk’ın Rahmetine kavuşmuştur.. Cenazesi…. Mezarlığında defnedilecektir.Tüm Dost ve Yakınlarımıza duyurulur.

Ama böyle mi oluyor ? Hayır. Artık merak içerisindeyiz cenaze yıkama aracından kim fotoğraf paylaşacak diye. Hastane yatağında son nefesini vermeden çekilen fotoğraflara şahit olduk oluyoruz. Bu fotoğrafların ne madden ne manen değerlerimizde yeri yok yapmayalım dikkat edelim.

Peki hastane fotoğrafları ? Bugünde böyle olsun serum takıldık – bugünde böyle olsun ameliyat olduk . Hastalık Allah şifa versin kimseye musallat olmasın. Bir sözümüz vardır. Allah hastanesiz bırakmasın , hastaneye de muhtaç etmesin diye. Ama gidilen hastaneden fotoğraf atılır mı? Hastalık başagelir en yakınlarına haber verir hastaneye gider şifanı alır çıkarsın bunu reklam etmenin ve hatta üstüne fotoğraf koymanın ne gerekliliği vardır.

Erdemli’miz Türkiye’nin en güzel coğrafyasında hem mutfak hem yemekler olarak zengin çeşitlerimiz var. Zenginlik demişken Allah gönül zenginliği versin. Ekonomik durum gelip geçicidir yükselir düşer . Lakin her yenilen yemeğin fotosunun atılması bugünde böyle olsun demenin gereği var mıdır? Bulan, bulamayan yok mudur sosyal medya üzerinde? Kesilen kurbanın fotoğrafını değil etini paylaşmaktır bize düşen.

Güzel haberler , güzel anlar , güneşin doğuşu – batışı , bir şiirden dörtlük , bir bebeğin tombiş elleri , bir yaşlının gülümsemesi , tutulan takımın renkleri , elbette paylaşılması güzel şeylerdir. Paylaşılmalı da vatanımız coğrafyasına baktığımız zaman her an güzel haberler alamıyoruz bari gönlümüzü yaralayan üzen görüntü ve haberlerden uzak duralım.

Neyse bizde bugünde böyle olsun dedik. Hakkını helal edin.

Selam ve Dua ile.

Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Mavi     2017-10-03 Eline sağlık kardeşim başarılar , aynen devam.
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli’nin Çalışkan Başkanı Mükerrem Tollu
Erdemli’nin Çalışkan Başkanı Mükerrem Tollu
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır"