DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
NURSİMA POLA
NURSİMA POLA
Giriş Tarihi : 08-07-2021 21:08

ADALET OKU

"Bugün haklının yüceldiği, haksızın adaletin önünde düğmesini iliklediği bir gün "demeyi çok isterdim. Bugün haklının haksız muamelesi gördüğü, haksızın bırakın düğme iliklemeyi iliklerine kadar hissettiği o boş özgüvenin günü yani "Dünya Hukukçular Günü ". 

Dünya Barışından bahseden bir konferansta  10 temmuzun Dünya Hukukçular Günü diye ilan edilen bugün ne yazık ki isminin mahiyetini hayata aktaramamıştır.

 En azından benim çevreme baktığımda durum bundan ibaret dostlarım. Hukuk benim en başta bahsettiğim gibi hayata işlenmiş olsaydı birçok şey böyle olmazdı. Örneğin insanların birbirlerine tahammülleri bu kadar çabuk tükenmez ve felaketlere yol açmazdı.  Ki Allahtan korkmayan adaletten niye korksun ki? İnsan gibi çiğ süt emmiş bir varlığa böyle bir sistem getirirseniz yakında "Öldürürüm, en fazla 1 sene yatar çıkarım. "cümlesini de duyarsınız. 

Suç dediğimiz olguyu kimsenin üzerine etiketlemiyorum. Ammavelakin okun ucunun artık haksıza dokunmasının gerekliliği tartışmasız bir gerçek. Adaletin okunun kılıçtan keskin olacağı günleri görmek istiyorum.   Adaletin güçlüden değil haklıdan yana olması dileğimle;

Bütün hukukçuların Dünya Hukuk Günü kutlu olsun. Sevgi ve saygılarımla.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA