DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
NURSİMA POLA
NURSİMA POLA
Giriş Tarihi : 01-07-2021 18:29

YANLIZLIĞIN YANKI ODASI

Sevgili dostlarım bu yazı yayınlandığında 2 temmuz cuma günü olacak. Fakat yazımı 30 haziran Sosyal Medya gününde yazıyorum. 

Sosyal Medya, kullanıcısının kendi ürettiği içeriği yayınladığı ve paylaştığı online bir ağdır. Sosyal medyayı en kısa şekilde tanımlamak gerekirse akla gelen ilk kavram "paylaşmak " olacaktır. Bana göre ise ruhunuzun yanlızlığının yankılandığı boş bir iletişim ağıdır.

Bence sosyal medya amacını gerçekleştirebilseydi şu an ki durumda olmazdık. Birbirimize uzak, anlayışsız ve en önemlisi yardım etmeye çalışmak yerine çelme takacak ayak aramazdık. Ben kullanmıyorum ama kullanana da saygı duyuyorum. "Dünyanın sonunu açlık değil yalnızlık getirecek."

Geçenlerde pek bilmediğim bir yerde market arıyordum. Bir amca gördüm. Sorumu sormadan lafı ağzıma tıkadı ve gitti. Bilgi vermekten bile aciz bir toplum oluşturuyoruz ve ne yazık ki bunun farkında değiliz.

Sevgili dostlarım bu yazımı sizlerin kendinize zarar verecek sosyal medya alışkanlıklarınız varsa vazgeçmeniz dileğiyle yazdım. Ya da sosyal medyanın esiri olmadan ihtiyacımız doğrultusunda onu kullanabilmek dileğiyle kaleme aldım.

 Nazar Bekiroğlu'nun şu sözüyle bitirmek istiyorum. "Tabiat son sözü söylemeye karar verdiğinde, teklonoloji sükut eder."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA