DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
NURSİMA POLA
NURSİMA POLA
Giriş Tarihi : 11-06-2021 13:43

ECE

Yine gecenin bir yarısı  uykudan uyandım. Her yer  sesiz, benim içim fırtına, her yer yeşillik benim içim kuraklıktan bitap halde yine uyandım.

Çocuğumun olmayacağını bile bile hergün günden güne kendi dünyamda kendime yabancı kalıyorum. Oysa çok küçük bir tedavi ile gebe kalma şansımın yükselme ihtimalimi bile bile tedavi olamıyorum. Neden mi ?

İnsan kulağı karşısındakine sağır, gözü de bir tek kendine açık olan mahluklardan uzak durmalıdır. Ama ne yazık ki o mahluklar senin ailen olunca elden ne çare, ne de bir zerre fayda gelir. Hastalığımı fark ettiğimde lise 2'nin  başlarındaydım. Gebe kalma şansımın düşük olduğunu ve hatta tedavi edilmezse gebe kalamayacağım söylendi. Tedavi görmek için hastaneye gittiğimde 3 aylık bir tedavi ile gebe şansımın yükseltilebilmesi öngörüldü. Lakin ilaçları devlet karşılamıyordu. Ailemin durumu iyi olmasına rağmen ilaçların masraflarını karşılamayı kabul etmedi. Gözlerinin önünde eziyet çekmemi , gebe kalmama nazaran daha çok istedikleri için reddettiler.

Yıllar yıllar sonra ailemden sadece kız kardeşim sağ kaldı. Bende yeni evliydim ve bir kız çocuğu istiyordum. Gençlik dönemlerimde  tedavi olmadığım için evliliğimde sıkıntılar çekmeye başladım. Evlenirken tek hayalim "ECE" adında bir kızım olmasıydı. Burak ile evliliğimiz gayet iyi gidiyordu. Taaa  ki ben muayene odasından çıkana kadar. Kız kardeşim ve eşimle gitmiştik. Odadan çıktıktan sonra tek söylediğim cümle "ECE"DE  , Ece'nin hayalide öldü. "

Sevgili dostlarım böyle ahmaklardan ve sağlığınızın risklerinden uzak durmaya çalışın. Gönlünüz sevdiklerinizle, gözünüz yazılarımda olması dileğiyle.

NOT;Yazı gerçeklik kazansın diye ben dili anlatım yapılmıştır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA