DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
NURSİMA POLA
NURSİMA POLA
Giriş Tarihi : 01-04-2021 18:01

KAPTAN SENSİN

Yoğun koşuşturmacalı bir günün ardından güzel bir uykuyu haketmiştim. Yatağa yatmadan önce kremlerimi sürerken boynumda daha önce dikkat etmediğim bir kitle geldi elime. Sağlığına dikkat eden birisi olarak ertesi gün doktora gittim. Aklımın ucundan geçmeyen bir sonuçla karşılaştım. "KANSER".

Daha kendim kabullenemezken aileme, eşime ve çocuğuma nasıl söylerdim? 

Bir an önce kendimi toparlayıp doktora neler yapılacağını sordum. Bir süre kemoterapi alacağımı ve bu süreçte moralimi yüksek tutmam gerektiğini söyledi. Doktorun söylediği karşısında duygusal bir boşluk içinde kaldım. Ölümden değil ama genç ölmekten daha doğrusu oğlumla oluşturacağım anıları yarım bırakmaktan çok korktum. Kemoterapi ilaçları sadece bedenime değil ruhuma da inanılmaz bir yorgunluk veriyordu. Bunun dışında tedavi sürecini atlatmaya çalışırken etraftan söylenen "Bizim akrabamız kanserdi ve öldü  ama sen ölme "sözleri umuttan çok ruhsal olarak yaralarımın kanamasına sebep oluyordu. Ve ben hepsine inat bu savaşın kazananı ben oldum. Aklımda tek bir soru işareti vardı, o da şu ; Acaba tekrardan kanser olur muyum?

Dedim ki Demet dur! Bilinç altımın bana

 verdiği güç ile bağışıklığımı kazandım , kipriklerimin kıymetini bildim ve bir daha olmayacağına inandım. Kipriklerimin olmadığı günler ışığa bakamazken şimdi geleceğimin aydınlığında kaybolmak istiyorum. Bütün kötü düşüncelerimi arkada bırakarak kendi kendime sadece bende dert yok, benim derdimi nimetten sayacak olanlar var dedim. Hadi bakalım güzel dostum geminin kaptanı sensin , sen istersen kesinlikle rotayı doğru yolda var gücünle çevirirsin!!!

NOT;Yazdığım köşe yazım 1-7 Nisan arasındaki Kanserle Savaş Haftasına hediyem olsun. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA