DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
NURSİMA POLA
NURSİMA POLA
Giriş Tarihi : 05-03-2021 18:20

ÇİÇEKLER SOLUYOR 

Biz Türk toplumu olarak geçmişimize baktığımız zaman kadınlarımıza çok önem veriyoruz. Hükümdarlar eşlerine han'ım kelimesini kullanıyordu. Anlamı ise sultanım, hükümdarım gibi anlamlara geliyor. Ata binmek, ok atmak , cirit atmak v.b şimdilerde erkeğin işi görülen herşey  öğretilirdi. Ne oldu da kadın günümüzde böyle vahşice tasarlanmış cinayetler içinde sıkça yer alıyor. Yani anlam veremiyorum.

Kız /Kadın hiç farketmez bu neyin öfke patlamasıdır alevi bizde yanık izleri bırakan. Bir canlıya canı veren Allah, canını alanda Allah olur. Ama şimdi gel gör gör ki canı veren Allah , canı alan sözde cananlardır. Ayrıca şöyle bir istatistikliğe bakacak olursak kadın cinayetleri Türkiye'de 2000'li yıllarda geçmiş yıllara göre büyük artış göstermiş. 2019 yılında 474  kadının öldürülmesi son 10 yılın en fazla kadının öldürüldüğü yıl olmuştur. Geçtiğimiz sene 2020'de bile 234 kadın öldürüldü. Kız çocukları için konuşursak yani yasaya göre 18 altı yaş grubunda ; 2013 Birleşmiş Milletler Nüfus Araştırmasına göre , gelişmekte olan ülkelerdeki kızların yüzde %20'si 18 yaşının altında hamile kalıyor.  

Türkiye'de 2018 verilerine göre 18 yaş altı 11 bin 803 çocuk doğum yaptı. Şimdi ben bunları gözler önüne serince bazıları beni linç edebilir. Kim ister kirli çamaşırlarının herkesin görebileceği bir ipe asılmasını?  Kuran'ı Kerimde kadınlar için şöyle bir ifadeye yer veriliyor. "Sizin en hayırlınız, kadınlara iyi davrananlardır" buyuruyor. Bir başka ayette ise kız çocukları için "Kızlarınızı altın ve gümüş ile süsleyin! Elbiseleri güzel olsun! İtibar kazanmaları için en güzel hediyelerle ihsanda bulunun! "buyuruyor. Az önce bahsettiğim 11 bin 803 kız çocuğu hayallerini altının güzelliğinde, gümüşün ışıltısıyla süslesede o hayaller bol kesim elbiselerin içine girecek kadar yol katedebilmiş. Ne yazık ki size verilen en güzel hediyenin kıymetini değer göstererek vermezken bir de kalkıp üstüne bizi altın ile süslemeniz tezat olurdu doğrusu. Bir kız çocuğu hayallerini özgürce süslemek, bir kadın ise ikinci ailesinin yanında kaçacak yer değil, huzur bulmak ister. Dil ile kırılan kalpte , el ile kırılan kemikte aynı şeydir.  Sonuçta biz kadınlar erkeklere kıyas daha duygusal varlıklarız.   Onları incitmeyin bir çocuğun hayalleri yıkılırsa gelecek, bir kadının hayalleri sonlandırılırsa aileyi aile yapan tüm unsurlar ortadan kaybolur.  Tüm içten dileklerimle böyle olayların hiç dillerimizde pelesenk olmaması dileğiyle 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA