DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
NURSİMA POLA
NURSİMA POLA
Giriş Tarihi : 30-12-2020 17:20

ÇOK İSTERDİM!

'Bir sonbahar akşamıydı; hava derin bir sessizliğe bürünmüş , tek sesli olan ona karşı düşüncelerim '  diye bir aşk hikayesini değil hayata sımsıkı sarılışımı anlatmak için böyle bir giriş cümlesi seçtim.

Gerçekten de ona karşı düşüncelerim sonbaharın bütün sessizliğini bozdu. O sesli merhametsizliği , sonbaharın ölüm rüzgarından daha can alıcıydı. En azından sonbahar döngü içinde doğa bizlere farklı taraflarını da gösterebiliyor. Ama sen bana 'Hiç ayrılamam derken kavuşmak hayal oldu' cümlesini iliklerime kadar öyle bir yaşattın ki hayat en yakın dostum, insanlarsa en güzel kitabım oldu.

 Bana pahalı hediyeler almanı değilde kimsenin parayla alamayacağı şefkatini bir kezde bana göstermeni çok isterdim. Gerçekten çok isterdim saçının taranıp hayır dualarla okula gitmeyi. Ya da ne bileyim başkaları kızım diye sevilirken ben kızı diye dışlanmamayı. Sevgi ,şefkat ve merhamet bir annede toplanması gerekirken; ben kin, nefret ve ayrımcılığın bir arada toplandığını hissediyorum. Bir anne düşün koskocaman yüreği ile evladı için her koşula göğüs geren; canının canı yanmasın diye ateşi arkadaş gibi gören bir anne . Bir yandan da koskocaman kiniyle nefretiyle seni senden alıp giden, diğer evlatlarından ayrım edecek kadar kinini, öfkesini senden çıkarmaya hevesli bir anne...

Ben bilmem şefkat nedir. Çünkü insan şefkati ya annesinden öğrenir ve görür ya da anne olunca hisseder ve yaşatır . Ben beni gözünden sakınmanı değilde gözünün içine bakınca sıkı sıkı sarılmayı çok isterdim. İnsan bilemiyor işte...

Annesine bile sımsıkı sarılamamış birisi nasıl hayata sıkı sıkı sarılabilmiş ya da sarılabilmek zorunda bırakılabilmiş. Hayata sarılmanın tek nedeni kendim olduğumu  gördüğümde çaresizlik, umutsuzluk ve hayat arasında üç yay beni öyle bir havaya attı ki sırf yere çakıldığımda tutacak  birinin olmadığını bildiğimden hayata sımsıkı sarıldım. Kim bilir belki de böyle bir durum oluşturdum kendimi güvende tutmak için.  Ben çaresizliği sana sarılamazken hayata sımsıkı sarılmaktan öğrendim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA