DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
NURSİMA POLA
NURSİMA POLA
Giriş Tarihi : 25-12-2020 16:02

BAŞLARKEN!

Merhaba hayatına değmek istediğim insan. Ben farklı bir hayal gücüne sahip olduğumu düşünerek sizin her birinizin hayatına değmek istiyorum.

Bu yüzden sevgili hocam Cafer Aksay'ın desteği ile bu yoldayım . Bu yolda benim yanımda olmak isterseniz yazılarımı,  şiirlerimi okuyarak bana destek olabilirsiniz.

Ben kimim; Ben mi, Erdemli Anadolu Lisesi lise 3 (yani 11.) sınıf öğrencisiyim. Bir konuya da değinmek istiyorum. Her zaman her şartta üzerimden ellerini çekmeyen İngilizce Öğretmenim Gülsüm Şahin'e ve Okul müdür yardımcımıza çok teşekkür ederim. Hayatına değmek istediğim değerli insan ben seni her zaman bu limanda bekliyor olacağım.

Uzun süredir hazırlık yaptığım bu çalışmalardan geri adım atmadım. Siz de geri adım atmayın derim.

GERİ ADIM ATMA

İnandığın ,emin olduğun, hayal ettiğin şeyler için asla geri adım atma. Lakin her geri adım atışında tekrar başlangıç noktasına dönersin. İlerleyemez ve gelişemezsin. Hayatındaki geri adımları çıkar. Bir yola, bir söze, bir işe başladıysan eğer bitir . Oysa yollar yarım değil gidecekler şüpheli, sözler yarım değil gözlerin sözü göz ardı edilmiş, işler yarım değil hayaller ölüm kalım. Aslında hepsini biz kendi dilimizle, gözümüzle ve en önemlisi hayallerimizle yarım bırakıp yok olmasını bekliyoruz.Örneğin tarımla ilgili bir girişimde bulunacaksın ve yarım bırakıyorsun.Sen kendi  kendine tarımın yok oluşunu seyretmek için meyil hazırlıyorsun.    

Geri adım atmanı ancak geri adım atanlar bekleyecek. Bırak beklemekle kalsınlar. Sen yeter ki yarım bıraktığın ne olursa olsun yok oluşu izleme ve devamını sen tamamla. Sen ne olursa olsun adım  at. Hayallerine, işine, evliliğine ve daha birçok hayatında bulunan ve bulunacak yapboz parçalarına adım at. Hem hayat denilen bu yol geri adımlarla bitmez.

Adım atarak ,adım attığın yolun devamını yöneterek ve en kıymetlisi bu yolun sonunda tamamlamalarının en sonuncusunu yaparken mutlu olarak yönetilmek ile biter. Hayatına değmek istediğim insan, kısacası 'Hayat adım atacak kadar uzun, geri çekilecek kadar da kısadır '

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA