DERVİŞ ÇÖMEZ Ben bir şey istemem oğul!....
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Ben bir şey istemem oğul!....
DERVİŞ ÇÖMEZ

Ben bir şey istemem oğul!....

Bu içerik 5601 kez okundu.

Bu gün Anneler günü, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum yüreğim burkularak. Keşke Annem sağ olsaydı da yanına gidip elini öpüp şöyle bir koklayıp onun hayır duasını alsaydım. Onun ancak ruhuna fatihalar okuyorum, dualar ediyorum gara gözlü esmer yüzlü anamın.
Neredeyse 45 yıllık gazetecilik mesleği hayatımda hep en doğru ve tarafsız haber yazmak, en iyi fotoğrafı çekmek için çaba harcadım. 
Bir türlü köşe yazmasını beceremem, çünkü ben yazar değil iyi bir haberciyim. Bu nedenle de bugün yaşadığım bir konuyu eksikte olsa dile getirmek istedim.
Bugün Erdemli Kaymakamımız Muhittin Pamuk, ilçe Jandarma Komutanı Mehmet Derin, Emniyet Müdür vekili Emniyet Amiri Üzeyir Demir ve polis memurları ile birlikte çeşitli tarihlerde görevi başında bu memleketin bekası için şehit düşen polis memurlarının annelerini ziyaret ettik.
Kaymakam bey, beyefendi kişiliği ile ziyarete gittiğimiz tüm şehit annelerinin ellerinden öpüp çiçek takdim etti hal hatırlarını sordu.
İçlerinde bir şehit anası var ki yürek burktu. Adı Fatma Söğüt. Rahatsızlığından dolayı yatakta ancak Kaymakam geldi denince koltuk değneğini alıp ayağa kalkıyor. Kaymakam bey annenin elini öpüp duasını alıyor önce. 


 1995 yılında Nusaybin’de şehit düşen Mehmet Söğüt’ün Kargıpınarı Mahallesinde ikamet eden annesi Fatma Söğüt’ün oturduğu evin içini süzüyor Kaymakam Muhittin Pamuk, aynı zamanda şehidin kardeşi Mehmet Ali Söğüt'den de bilgi alıyor. 
Fakirliğin verdiği sıkıntıdan dolayı evin içinde bir şeylerin eksik olduğunu görüyor ancak annenin kalbi kırılmasın diye de söylemek istediğini bir türlü söyleyemiyor. Ana sana güzel bir hasta yatağı alalım diyor düşük ses tonu ile. 
Anne Fatma Söğüt o vakur edası ile kaymakam bey yaz geliyor bir damla içecek suyumuzun soğumasını isterim eğer mümkünse eski de olur bir dolap alıverin bana diyor o da yutkunarak. Ben başka da bir şey istemem. Benim evladım şehit düştü diye dünyaları mı isteyeyim. Eğer devletim olmaz ise bizlerde yaşayamayız. hasta yatağını ihtiyacı olana verin. Beni düşünmeniz bile çok güzel. Sizleri görünce şehit oğlumun beni ziyarete geldiğini hissettim. Bu hissi bana yaşattınız ya Allah sizlerin tırnağına taş değdirmesin diyor ve o hali ile dua ediyor.
Allah'ım bu ne güzel bir haslet. Kaymakam bir isteğin var mı diye soruyor, o hasta hali ile yok kaymakam bey, şimdilik yaşıyoruz diyor. Hal bu ki, evin geçimini sağlayan oğlu 
da engelli yani yardıma muhtaç. Buna rağmen anne hiç bir şeye ihtiyacımız yok diyerek vakur duruşunu gösteriyor. 
İşte benim şehidimin annesi işte onun ziyaretine giden ilçe Kaymakamım Muhittin Pamuk, jandarma komutanım Mehmet Derin ve emniyet amir vekilim Üzeyir Demir ve polis memuru arkadaşlarım sizler duaların gen güzelini aldınız en büyük teşekkürü siz hak ettiniz. Sizlere teşekkür ediyorum.

Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Serdal Kaya “Kadınlarımız Toplumumuzun Temel Taşıdır”
Serdal Kaya “Kadınlarımız Toplumumuzun Temel Taşıdır”
Bu Çocuklar Adam Olur
Bu Çocuklar Adam Olur
Başkan Dölek Güven Tazeledi
Başkan Dölek Güven Tazeledi
Çocuklar İçin Trafik Eğitim Parkuru
Çocuklar İçin Trafik Eğitim Parkuru