Erdemli Sanayi Sitesi içerisinde bulunan halk arasında Çıraklık Eğitim Merkezi olarak bilinen Erdemli Mesleki Eğitim Merkezi düzenlenen törenle 4. Mezunlarını verdi.

Mezuniyet Törenine Erdemli Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Gülege, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erdoğan, Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik, Tömük Esnaflar Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Erdemli Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Emin Çetin, Madeni Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Süleyman Saat, Ustalar, davetliler, aileler ve öğrenciler katıldılar.

Törende konuşan Okul Müdürü Hüseyin Kurt şunları söyledi;       “Bakanlığımız mesleki eğitimi güçlendirmek amacıyla yaptığı düzenlemelerden biri de mesleki eğitim merkezi mezunlarının lise diploması alabilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapılması olmuştur. Bu çalışmalar sonucunda  okulumuzun dördüncu mezuniyet töreninde sizlerle buluştuk. Çok heyacanlı ve mutluyuz.

Sevgili öğrenciler 4 yıl önce okulumuza meslek öğrenmek için kayıt yaptırdınız ve çok heyacanlıydınız. Dört yıl hızlı bir şekilde zaman su gibi aktı ve  bu gün okulumuzun mezunları  olarak  karşımızdasınız. Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, Mesleğinizi öğrendiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize  inancım tamdır.

Sevgili öğrencilerim bundan sonraki yaşam merdivenine tırmanmaya başladığınız andan itibaren sizin için yeni bir meslek hayatı başlayacaktır. Geleceğinize bir ışık tutar umuduyla sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. 

Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli mesleğinizi geliştirin, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendiniz ve başkalarıyla yarışın. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırıcı olun. Başkalarının fikirlerine saygılı olun. Kendinize güvenin, güvensizlik insanları başarısız kılar. Vatanınızı ve milletinizi sevip, yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı, saygılı olun. Sizlerden dürüst, adil iyi bir usta ve iyi bir insan olmanızı, değerlerimize sahip çıkmanızı istiyorum.

Değerli öğretmenlerim , bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız yavrularımızı  bu yıl  buradan uğurlayacağız. Onlar için yaptığınız özverili çalışmalarınız, gösterdiğiniz ilgi alaka ve yaptığınız kılavuzluk için sizlere teşekkür ederim.   

Değerli ustalarımız Bakanlığimızın mesleki eğitime önem vermesi ile birlikte de mesleki eğitim merkezlerimize ilginin arttığı ve ülkemizin ara eleman  ihtıyacını karşılayan bir kurum haline Gelmiştir .Amacımız okulumuza gelen bütün öğrencileri sizlerle beraber bir meslek sahibi olarak yetiştirmektir. Öğrencilerimizin işletmede eğitim sürecinde emek veren yetiştiren siz değerli usta ve usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum.

Okulumuzda 1386 öğrencimiz ve 51 personelimizle bu yıl eğitim öğretimi tamamlamış bulunmaktayız . Bu yıl diploma telafi programından 24 öğrencimiz MESEM proğramından 260 öğrencimiz toplamda 284 öğrencimiz eğitimleri sonucunda başarılı olarak  meslek teknik Anadolu lisesi diploması almaya hak kazanmışlardır.

 Bizleri her zaman destek olan ilçe mili eğitim müdürümüz Yusuf Açıkyörük’e Madeni sanatkarlar ve esnaf kefalet başkanı İsmet Erdoğan’a, Erdemli esnaf odası başkanı Halil Metik’e ve Tömük esnaf odası başkanı Mehmet Yılmaz’a ve bu proğramda Emeği geçen idareci, öğretmen,  memur ve hizmetli tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bu yıl Mesleki eğitim merkezimizden mezunu olan öğrencilerimizi tebrik ediyor bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra Halil Metik, İsmet Erdoğan ve Mehmet Yılmaz Başkanların mezun olan öğrencilere hayırlı olsun dileklerinin ardından Okul Birincisi olan Mustafa Furkan Ateş’in okul kütüğüne birincilik plaketini çaktı. Emeği geçen ve katkıları olanlara plaketleri protokol tarafından takdiminin ardından mezun olan öğrencilere belgeleri verildi.

Tören öğrencilerin hep birlikte kepleri havaya atmaları ile sona erdi.

Advert