Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) yönetimi odaya alınan ‘’TOGG’’ otomobilini Alata Ortaokulu ve İlkokulu öğrencilerinin yerli malı ürünleri daha iyi tanıması için aracı okula gönderdi. Milli ve yerli otomobilin okul bahçesine girmesi alkışlarla karşılandı.

TOGG’u tanımak ve bilgi almak isteyen öğrenci ve öğretmenler aracın içine binerek test etti memnuniyetlerini dile getirdiler.

Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, ‘’Tutum, yatırım ve Türk Malları Haftası’’ etkinlikleri kapsamında okullarımızda çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Öğrencilerimize tutumlu olmak ve yerli üretimlere dikkat çekmek istiyoruz. Bu kapsamda sadece yerli malının sadece yiyecek içekten ibaret olmadığını göstermek istedik. Bu nedenle Alata İlkokulumuza yerli ve milli aracımız TOGG’u getirdik. Amacımız bu aracımızı öğrencilerimizin yakından görmesini ve incelemesini sağladık. Öğrencilerimizin yiyecek içeceğin dışında tarımdan sanayiye üretimle de yerli malına dikkat çekmek istedik’’ dedi.

TOGG otomobilini okula getirirken öğrencilerin bu kadar ilgi göstereceğini düşünmemiştik diyen Açıkyörük, ‘’Biz TOGG’ dan ziyade yerli ürünü vurgulamak istemiştik ama çocuklar yerli ve milli araca çok büyük ilgi gösterdiler, adeta bir birleri ile yarıştılar. Bu da bizleri mutlu etti. Biz planlamamızı öğrencilere yönelik yapmıştık ama öğrenciler kadar öğretmenlerde çok büyük ilgi gösterdiler. Araca binerek aracı test ettiler. Bu kapsamda güzel bir etkinlik oldu’’ diye konuştu.

Öğretmenlerden Aslı Işık, otomobile binerek, aracın yerli ve milli olmasından dolayı gururlu olduklarını dile getirdi. Işık, ‘’Allah nasip ederse bizlerde alırız. İçine bindim test ettim çok rahat ve güzel bir araç’’ şeklinde konuştu. Aracın içerisine binen öğrenciler ise aracı çok beğendiklerini ifade ederek, ‘’Konforlu ve güzel bir araba çok beğendik’’ ifadelerini kullandılar.

Araç tanıtımının ardından öğrenciler veliler tarafından hazırlanan yerli malı ev yapımı yiyeceklerden tattılar.

Advert