Kurban ibadetinin Müslümanların kalplerindeki iyilik ve takva bilincinin hayata yansıması olduğunu aktaran Erdemli İlçe Müftüsü Hasan Küçük, “Kurban ibadeti, Rabbimize sadakatimizin ve teslimiyetimizin bir ifadesidir. Bizi hakikate, hayra ve güzelliğe ulaştıran en önemli vasıtalardan birisidir. Allah’ın bizlere bahşettiği nice nimet ve imkanları inandığımız değerler uğruna feda edebilme bilincidir. Bir taraftan Rabbimizin rızasını kazanmak, diğer taraftan da kardeşlik bağlarının güçlenmesini temin çabasıdır kurban ibadeti.” Dedi.

“Kardeşliğin sınır tanımadığı inancından hareketle Asya’dan Afrika’ya, Balkanlar’dan Kafkaslara kadar her bir coğrafyadaki mağdur, muhtaç ve mazlumun yardımına koşmamız lazım.” diyen İlçe Müftüsü Hasan Küçük, “Eğitimden barınma imkanına, gıdadan sosyal yardımlara, yetimhanelerden cami inşasına kadar birçok alanda faaliyetlerde bulunuyoruz.” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak 2024 yılı vekâletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11.750 TL, yurt dışında ise 4.750 TL olarak belirledi.

Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız ülkemizin her bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ve birçok ülkedeki mazlum, mağdur ve muhtaçlara milletimizin iyilik elini uzatmaya devam etmektedir, inşallah bundan sonra da devam edeceği bildirildi.

Advert