Yürüyüş sonrası Erdemli Halkı Filistin Dayanışması adına Ahmet Emin Bilgen basın açıklaması okudu. Katil İsrail’in Gazze’ de 36 binden fazla insanın şehit ettiğini bunların 15 bini çocuk 10 bininin ise kadınlardan oluştuğunu bildiren Bilgen 83 binden fazla insan yaralandığını en az 10 bin kişinin de bombalar altında kalarak enkaz altından dahi çıkartılamadığını ifade etti.

Bu asla kabul edilemez.

***

Selam olsun, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya...

Selam olsun, Gazze'ye...

Selam olsun, Rafah’'a...

Canı ve malı için, dini ve devleti için; öz vatanı için mücadele eden mücahitlere...

***

7 Ekim’den bu yana yaklaşık 15.000 çocuk ve 10.000 kadın olmak üzere toplamda 36.000’den fazla masum Filistinli kardeşimiz acımasızca katledildi.

10 binden fazla insan enkaz altından dahi çıkarılamadı.

Ayrıca 83.000’den fazla insan bu vahşi saldırılardan dolayı yaralandı.

Dikkat ediniz!

Oyun oynarken düşüp de dizleri acıyan, oyuncağı elinden alındığı için ağlayan çocuklar değil. Ellerine çöp batan çocuklar değil bunlar. Üzerlerine bombalar yağan masum canlardır.

Hani şairin dizelerinde:

"Eski Dünyâ, Yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşer,

Kaynıyor kum gibi, tûfan gibi; mahşer mi, hakikat mahşer.

Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...

Hani, tâ’ûna da züldür bu rezîlistîlâ!

Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer;

O ne müdhiş tipidir: Savrulur enkâz-ı beşer..

Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el, ayak,

Boşanır sırtlara, vâdîlere, sağnaksağnak."diyerek, ecdadımızın Çanakkale Destanını

tarif ettiği o vahim manzara gibi..

Her biri, insanlığın yüzleşmek zorunda olduğu büyük bir acının yansıması…

Her biri, vicdanlarımızı sızlatan ve harekete geçmemiz gerektiğini haykıran bir çığlık.

Müdahale edilmeyen her dakika yeni bir canın yitirilmesi demektir.

Dinimiz İslam’a göre insanların canı mukaddestir, dokunulmazdır.

İlahi kitabımız Kur’an-ı Kerim’de alemlerin rabbi Allah-ü Teala:

“...Kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur; kim de bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur…” (Maide Suresi-32) buyurmaktadır.

Bizler, ordusunu hazırlarken komutan ve askerlerine “yaşlılara, çocuklara, hastalara; ibadethanelere, ibadet edenlere; ekili dikili arazilere ve hayvanlara asla dokunmayacaksınız,” diyen bir peygamberin, Hz. Muhammed Mustafa’nın ümmetiyiz.

Tevrat’ta dahi, "öldürmeyeceksin!" dendiği halde; bir insan olduğunu unutmuş, kalpleri taşlaşmış, kendilerini yenilmez ve yıkılmaz gören; Siyonist İsrail ne yapıyor?

***

Katil İsrail, dünyanın gözü önünde büyük bir katliam yapıyor. İnsanlık ve insani değerleri öldürüyor.

İsrail’in bütün dünyaya, bütün insani ve vicdani değerlere meydan okuması karşısında sessiz kalmak zulmü onaylamaktır; çocukların gözlerindeki korkuya, anaların yüreklerindeki acıya göz yummaktır.

Esasen İsrail sadece bir kuyruktur, belki bir koldur. Onu böyle rahatça oynatan güce bakmak lazım.İsrail’in zulümleri ve zalimlikleri başta olmak üzere ona bu cesareti veren aklı ve her açıdan ayakta tutan, destekleyen gövdesiyle dünyayı bir ahtapot gibi saran sömürü düzeni Siyonizm’i topyekün kınıyoruz.Ve diyoruz ki, ey kafirler YENİLECEKSİNİZ VE CEHENNEME SÜRÜKLENECEKSİNİZ.

Nasıl ki geçmişte, Hz. Musa ve onun yolundan gidenlere yaptıkları zulümler, zalim firavunun sonunu getirdiyse, Gazze'de ve Filistin'de; Afrika’da,Arakan’da, Türkeli’inde; dünyanın her bir yerinde döktüğü kan da zalimlerin sonu olacaktır.Bu kaçınılmaz gerçekle onlar da mutlaka yüzleşeceklerdir.

Müslümanlar başta olmak üzere onurunu ve vicdanını kaybetmemiş insanlık, Siyonizm’in kirli planlarına karşı dimdik ayakta durmalıdır.

Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milleti olarak tarih boyunca her zaman zalimin karşısında; diline, dinine, ırkına hülasa kim olduğuna bakmadan mazlumun yanında yer alan aziz bir milletiz.

Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Kudüs için, Mescid-i Aksa için, Filistinli kardeşlerimiz için; Türkistan’dan Somali’ye, Afrika’dan Avrupa’ya dünyanın neresinde zulme uğrayan bir mazlum, masum ve mağdur varsa onlarla beraber zalimlere karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.

Onların insanca yaşayabilmeleri için sesimizi var gücüyle duyurmaya devam edeceğiz.

Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin davası ile birlikte tüm mazlumların mücadelesi bizim önceliğimizdir.

işte bugün, burada:

'ERDEMLİ HALKI MAZLUM VE MASUM FİLİSTİN’İN HAKLI DAVASI İÇİN DAYANIŞMA HALİNDEDİR. ZALİMİN VE ZULMÜN KARŞISINDA, MAZLUMUN YANINDA OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR.’

Bizim safımız, insanlığın safıdır, masum sivillerin safıdır!

Bir an önce gerekenler yapılmalı, İsrail’e karşı yaptırımlar uygulanmalı ve Filistin halkının özgürleştirilmesi acilen sağlanmalıdır.

'HEM DE HEMEN ŞİMDİ!'

Advert