Takımlara başarılar dilenirken başlama vuruşuna Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Kara, İlçe Spor Müdürü Ferhat Keskin ve sporcuların vuruşu ile başladı. Turnuvaya 48 takım katılırken toplam 1250 sporcu birincilik için ter dökecek. 126 maçın oynanacağı turnuvaya katılan takımlara Erdemli Belediye Başkanı top ve çeşitli spor malzemesi hediye etti.

Turnuvanın ilk maçını ise geçen yılın en centilmen takımı seçilen Koramşalı ile Köserelli takımı arasında yapıldı. Maçı Koramşalı mahallesi takımı 2-0 kazandı.

Gazetecilere konuşan ilçe kaymakamı Aydın Tetikoğlu, turnuvaya geçmiş yıllarda olduğu gibi b yıl da kadın ve çocukların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.  Turnuvanın ilk yıllarda yayla köyleri arasında yapıldığını ve devamk ederek mahalleler arasına dönüştüğünü dile getiren Tetikoğlu, ‘’Turnuvada seyirci profiline baktığımız zaman özellikle kadınların çocukların ve her yaştan insanların buraya gelerek takımını destekleyerek iyi vakit geçirdiği ender organizasyonlardan birisi. İlerleyen günlerde seyirci  rakamı daha da artarak 6-7 bin kişiye ulaşacak. Turnuvayı 1500’e yakın da bayan ve çocukların izlemesini bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın asıl amacı dostlk ve kardeşliği tesis etmektir. Bu turnuva bir yarışma değil gençler arasında düzenlenen sosyal bir etkinlik olarak görüyoruz’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara da konuşmasında tüm takımlara başarılar diledi. Kara, 48 takım ve 1250 sporcunun katılacağı turnuvayı başlatıyoruz. Tribüne baktığımızda turnuvaya kadın ve gençlerimizin yoğun bir ilgisi var. Belediye olarak bu turnuvayı destekliyoruz. Güzel bir turnuva olur’’ diye belirtti.

Erdemli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferhat Keskin de konuşmasında ‘’Sporun birleştirici gücünü yaymak, birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde sporla bunu sağlamak istiyoruz. Başta kaymakamımız Aydın Tetikoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Kara ve İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Güzel olmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyoruz’’ ifadesini kullandı.  

Takımlarını desteklemek amacı ile tribünde yerini alan Münevver Geriz ise, geçmiş yıllarda da maçları takip ettiklerini belirterek, ‘’Turnuvayı seviyoruz ve gençlerimizi desteklemek için devam maçlara geliyoruz. Kazansalar da kaybetseler de takımımızın arkasındayız ve tüm takımlara başarılar diliyoruz’’ diye belirtti.  

Advert