Mavi ile yeşilin buluştuğu Mersin Erdemli ilçesindeki Talat Göktepe Tabiat Parkı (Çamlık), Su Plajı ve Töbank Tesisleri alternatif turizm arayanların tercihleri arasında yer alıyor.

Erdemli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 9 günlük bayram tatili boyunca üç ayrı tesiste yaklaşık 40 binin üzerinde vatandaş Erdemli Belediyesi’nin konaklama yerlerini tercih ettiği bildirildi.

Tatilciler Akdeniz’in mavi denizi, çam ormanları ve yeşiliyle Toros Dağları’nın güzelliğinin birleştiği yerde tatil yapmanın keyfini çıkardı.

Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara tatilcileri ziyaret etti.

Kara yaptığı açıklamada, “Mersinimizin 321 km’lik sahili var. Biz de cennetten bir köşe olan Erdemlimizde üç farklı doğa ile iç içe tesisimiz var. 9 günlük tatil boyunca yaklaşık 40 binin üzerinde vatandaşımızı burada ağırladık, misafir ettik. Tabi bu tesislerimizde günü birlik yaklaşık 1200 çadır ve karavan hizmeti verdik. Sağ olsun vatandaşlarımız da yoğun bir teveccüh gösterdi. Cennetten bir köşe olan Erdemlimize bütün misafirlerimizi bekliyoruz. Mavi ile yeşilin buluştuğu cennetten bir köşe olan Erdemlimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Doğayı çok sevdiği için karavan tatilini tercih ettiğini ifade eden Ali Avcıoğlu , “Bir defa doğayı sevmek özümüzde var, doğayı çok seviyoruz. Doğa ile bütünleşmek için de ya çadır ya da karavan. Önce çadırda başladık yıllarca çadırda kampımız oldu daha sonra karavan kampına yöneldik. Yani bir kademe işin lüksüne geçtik diyebilirim. Bu hayat yaşamı hissettiriyor, yaşadığımızı anlıyoruz” diye konuştu.

Karavan kampını çok sevdiğini ifade eden İrina Avcıoğlu da “Ben Erdemliyi seviyorum. Deniz muhteşem, insanlar ve doğa harika’’ ifadesini kullandı.

Advert