Yaz Kur’an Kursları başladı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYaz Kur’an Kursları başladı

Erdemli ilçe müftülüğüne bağlı yaz Kur’an Kurslarının açılış törenle yapıldı.

Yaz Kur’an Kursları başladı
Bu içerik 2120 kez okundu.

Sarıkaya Mahallesi Erkek Kur’an kursunda düzenlenen törene Erdemli Belediye başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu; ‘’Bu yıl yaz kuran kurslarımız için kayıtlarımız yapıldıktan sonra öğrencilerimizin okuyacağı kurslar açıldı. Yoğun bir çalışma ve tadilat döneminin ardından öğrencilerimiz sıkıntısız bir şekilde kursa başladı. İlçemizde 22 kursumuz faaliyet göstermektedir. Bu kurslarımızda yaklaşık  bin 500 öğrencimiz 2 aylık süre zarfında Kur’an eğitimi alacak.

İlçemiz Türkiye’nin en fazla yatılı kuran kursu olan bir ilçedir. Halkımızdan Allah razı olsun. İlçemizde Kur’an Kursuna yapılan yardım ve desteklerde çok fazla. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an Kurslarımız başlamış bulunmaktadır. Kur’an ayında Kur’an ile buluşalım’ temasıyla eğitim dönemine başlayan yaz kurslarında bu yıl 1500 öğrenciye eğitim verilmektedir.

12 Haziran Pazartesi günü başlayan yaz kursları üç dönemlik eğitimin ardından 18 Ağustos Cuma günü sona erecek.Kurslarda vatan sevgisi, birlik ve beraberlik konuları da işlenecek. Yaz Kur'an Kurslarında Kur'an-ı Kerim, Siyer, inanç, ibadet ve ahlak derslerinin yanı sıra bu yıl vatan sevgisi, birlik ve beraberlik konuları da işlenecek’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise; ‘’Kur’an Kurslarımız bizim için çok önemli. Evlatlarımız dinini ve temel bilgileri öğrenmek için buralara yatılı olarak kursa geliyorlar. Belediye olarak kurslarımızın fiziki ve çevre düzenlemesi konusunda her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz. Onlara hizmet bizleri her zaman mutlu eder’’ diyerek öğrencilere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurs binasını gezerek incelemelerde bulundular.

erdemli ajans kuran kursu erdemli müftülüğü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu