Birinciye Bilgisayar
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBirinciye Bilgisayar

Kaymakam Pamuk, TEOG birincisi öğrenciyi evinde ziyaret etti

Birinciye Bilgisayar
Bu içerik 2615 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş merkezi ortak sınavında 120 sorunun tamamını doğru olarak cevaplayan ve Türkiye birincileri arasına girmeyi başaran Zeynep Kaya'yı evinde ziyaret etti.
Erdemli Kaymakamlığı olarak başarılı öğrencinin destekçisi olacaklarını ifade eden Pamuk, Zeynep Kaya'yı ilk etapta dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdi.


Kaya ile bir süre sohbet eden Kaymakam Pamuk, Alata Ortaokulu 8. Öğrencisi Zeynep Kaya'nın okuma azminin takdire şayan olduğunu belirtti.
Pamuk, "Zeynep azmetti çalıştı. Bütün sınırlamalara, kısıtlamalara, imkansızlıklara rağmen Türkiye birincisi oldu. Bu noktada kendisini tebrik ediyorum. Kendisi aynı zamanda diğer öğrencilerimize de örnek oldu. Biz hem kendisini tebrik etmek, hem de bu başarısına destek olmak için bugün buradayız" dedi.


İyi bir eğitim almak istediğini ifade eden Zeynep Kaya ise, ‘’Kaymakamımız beni tebrik etmek için evimize kadar gelmesi beni mutlu etti. Başarımın sırrı çok ve planlı bir şekilde çalışmak" diye konuştu.


Küçük kız 'ne olmak istiyorsun' sorularını cevapsız bırakınca, Kaymakam Pamuk "Kaymakam olabilir mesela" diyerek espride bulundu.
Sohbetin ardından Kaymakam Pamuk, başarılı öğrenciye ödül olarak dizüstü bilgisayar armağan etti. Erdemli Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve  Erdemli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Elife Güzel'de öğrenciye çeşitli kitaplar hediye etti.
Başarılı öğrenci ile hatıra fotoğrafı da çektiren Kaymakam Pamuk, bundan sonra eğitimi süresince kaymakamlık olarak Zeynep Kaya'nın yanında olacaklarını kaydetti.

Ziyaretten duyduğu sevinci dile getiren 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Kaya ise, ‘’Erdemli Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Düzenli ve Çok çalışmanın sonucu olarak bu başarıyı elde ettim. Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğim’’ diye belirtti.

erdemli ajans teog birinci erdemli kaymakamlığı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”