Kaligrafi sergisine büyük ilgi
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKaligrafi sergisine büyük ilgi

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulunda Sedat Toker öğreticiliğinde açtığı Kaligrafi kursu sona erdi.

Kaligrafi sergisine büyük ilgi
Bu içerik 2834 kez okundu.

Kursa katılan 19 kursiyer kurs boyunca yaptıkları 82 eserden oluşan ‘Hüsnü Hat -Kaligrafi’’ adı verilen bir de sergi açıldı.  Sergide kaligrafi sanatıyla yazılmış kelimelerden oluşturulan Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli portreli  eserler büyük ilgi gördü. Sergi  iki  gün  açık kalacak.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, müdürlük olarak okuma yazma, sosyal kültürel ve meslek edinme kursları açtıklarını belirtti. Bu yıl değişik dallarda 915 kurs açtıklarını kaydeden Okur, kursu başarı ile tamamlayan 17 bin 368 kursiyere kurs bitirme sertifikası verdiklerini söyledi.

Kaligrafi kursuna katılanların tamamının öğretmen olması ve kursa daha istekli ve bilinçli gelmelerinden dolayı  bu kadar güzel eserlerin çıkmasında etkili olduğunu vurgulayan Okur,  ‘’Kursiyer olan öğretmen arkadaşlar hem yeni meslek sahibi oldular hem de satış yaparak ekonomilerine katkı sağlamışlardır. Kursiyerleri ve öğretmenlerimizi  tebrik ederek  başarılarının devamını dilerim’’ dedi.

Serginin Açılışına katılarak sergiyi gezen Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, "Çok güzel eserlerimiz ve yazılarımız vardı. Tabi bunlar aynı zamanda hobi mahiyetinde. Hem de küçükte olsa kursiyerlerin ev ekonomilerine katkı sağlayacak güzel çalışmalar. Ben hem kursiyerlerimize hem de usta öğreticilerimize, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kurs  öğretmen Sedat Toker, "Hemen hemen her milletin bir sanat dalı var. Bizimde geleneksel sanatlarımızdan olan Hüsnü Hat sanatımızın Latin harflerine uyarlanmış olan Kaligrafiyi tanıtmamız en büyük amacımız. Bunu da sergi vesilesiyle yapmış olacağız. Kursumuzun başında öğrencilerimiz kalem tutmayı bile bilmiyordu. İlk etapta kalem tutmayla başladık. Kalem tutma çalışmalarımız, çizgi çalışmalarımız, küçük harfler, büyük harfler, kelimeler, cümleler ve en sonunda da kompozisyon çalışması olarak kursumuzu bitirdik. Öğrencilerimiz nihayetinde kazandıkları bu yetenekler ile sergimizi oluşturduk. Arkadaşlarımız bu sergi vesilesiyle eğer bunu ileriki hayatlarında da devam ettirirlerse maddi olarak da kendilerine güzel bir gelir kaynağı olacağını da düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Kursiyerler belgelerini Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı  Mükerrem Tollu, İlçe Milli  Eğitim  Müdürü  Mehmet Metin, Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Okur, Erdemli  Ziraat Odası  Başkanı Rasim Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu  ile kurs  öğretmeni Sedat Toker’in elinden aldılar.

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi kaligrafi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı