Kızkalesi Bayramı bekliyor
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKızkalesi Bayramı bekliyor

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, Mersin’li turizmcilerin Ramazan Bayramını umut beklediğini söyledi.

Kızkalesi Bayramı bekliyor
Bu içerik 2529 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

UNESCO Dünya geçici miras listesinde yer alan turizm beldesi Kızkalesi’nde turizmcilerin sezona hazır olduğunu belirten Mehmet Şirin Öztop AA muhabirine sezonla ilgili açıklamalarda bulundu.

 9 bin yatak kapasiteli Kızkalesi’nde bayramla birlikte doluluk oranının yüzde 100’lere ulaşacağını belirten Öztop, Ramazan Bayramının ardından 7-8-9 Temmuz tarihlerinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan sosyal kültürel ve sportif anlam da Uluslararası Turizm Festivalinin yapılacağını, tatilcilerin bir taraftan tatil yaparken diğer yandan da gönüllerince eğlenmelerinin sağlanacağını belirtti.  

Festivale yurt dışından ekiplerin katılacağını ve konuklara bölgenin tarihi ve turistik  yerlerinin de gezdirileceğini kaydeden Öztop, festival süresince ünlü sanatçıların da Kızkalesi’ne gelerek konser vereceğini  ifade etti.

Ramazan Bayramında turizmcilerin sezonun ilk doluluk oranını yakalayacağını,  Ramazan ile Kurban Bayramları arasında da özellikle yurt dışındaki gurbetçilerin gelmesiyle otel motel ve pansiyonlardaki doluluk oranlarının yüzde 100’e ulaşacağını tahmin ediyoruz diyen Öztop, ‘’Şu anda ramazan ayının ortasındayız. İstediğimiz doluluk yok ancak sahilimiz dolmaya başladı. Biz turizmciler tüm hazırlıklarımızı okulların kapanmasına yönelik yaptık ancak üniversite sınavlarından dolayı beklentilerimizi bayrama kaydırdık. Turizmciler olarak ramazan bayramında istediğimiz doluluğa ulaşmış olacağız. Umutla Ramazan Bayramını bekliyoruz’’ dedi.

erdemli ajans kızkalesi yaza hazır
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı