Karne Günü, Tatil Sevinci
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKarne Günü, Tatil Sevinci

Erdemli’de 30 bin 108 öğrenci karne aldı

Karne Günü, Tatil Sevinci
Bu içerik 2185 kez okundu.

Erdemli’de toplam 121 okulda eğitim öğretim gören 30 bin 108 öğrenci karnelerini İlçe Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Mehmet Topçu, İlçe milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler  tarafından verildi. Kaymakam Pamuk, bir öğrencinin öz çekim teklifini kırmayarak öz çekim yaptı.

Erdemli Sultan Akın İlkokulunda karne töreni düzenlendi. Törende öğrencilere seslenen ilçe kaymakamı Muhittin Pamuk, öğrencileri tebrik ederek  yaz tatilinde hem dinlenmelerini hem de bol kitap okumalarını söyledi.

Eşi Sülün Pamuk’un öğretmenlik yaptığı sınıfta da öğrencilere karnelerini veren Pamuk, öğrencilerin karne notlarına tek tek bakarak kutladı, yaz tatilinde okumaları için kitap armağan etti.

Belediye başkanı Mükerrem Tollu da başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler takim ederken ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Metin de yaptığı konuşmada ilçe genelinde 2016–2017 Eğitim-öğretim yılını huzur ve sağlıkla tamamlandığını belirtti gelecek eğitim öğretim dönmenin 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacağını kaydetti.

İlçemizde 17 Lise, 53 İlkokul, 47 Ortaokul, 4 Anaokulu olmak üzere toplam 121 okulun bulunduğunu ifade eden Metin, bu okullarda 1597 derslikte, 1919 personelin görev yaptığını vurguladı.

İlçe genelinde  resmi, özel ve yaygın eğitim kurumlarında, okul öncesinde  2 bin 845, İlkokulda 8 bin 852, Ortaokulda 10 bin 894, Lisede 11 bin 372 öğrencinin eğitim gördüğünü vurgulayan Metin, 2016–2017 Eğitim – Öğretim Yılında toplamda 30 bin 108 öğrencinin karne aldığını söyledi.

Karne alan tüm öğrencileri kutladığını dile getiren metin,’’Karne notunuz ne olursa olsun umutlarınızı cesaretlerinizi inançlarınızı yitirmeyip hep diri tutmanızı her zaman her yerde başarılı olmak için buna inanmanız ve çalışmanız gereklidir. Bizler, anne babalarınız hepimiz sizlere destek olmak için mutlu bir eğitim ortamında başarılı olmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Yarınlarımızın teminatı sevgili gençler başarılı olmanın ön koşulunun "çalışmak" olduğunu hiçbir zaman unutmayınız. Tatilinizi kitap okuyarak kültür sanat ve spor aktivitelerinde bulunarak değerlendirin.

Lise son sınıf öğrencileri mezuniyetlerinin yanı sıra yaz tatilinde sınava girme, sınav sonucu öğrenme, tercih yapma ve kayıt heyecanı yaşayacak. Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran’da olmak üzere 5 oturum halinde gerçekleştirilecek. LYS’ye girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dilerim’’ dedi.

Öğretmenlik mesleğinin kutsallığı tartışma götürmediğinin altını çizen Mehmet Metin, şöyle konuştu:

‘’Bir gönül işi olan öğretmenlik mesleğinin bir yılını daha geride bıraktık. Öğrencilerimizin her birini ayrı bir değer olarak görüp aile sıcaklığı ve özveri ile görevlerinizi yerine getirdiniz. Emeklerinize ve yüreklerinize sağlık. Sürekli gelişen ve değişen dünyada bizlerin de kendimizi yenilememiz ve çağın gereklerine ayak uydurmamız mesleğimizi icrada çok önemli bir yer tutmaktadır. Bunun bilinci ile mesleki ve kişisel gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize olan inancım tamdır. Zor şartlar altında, üstün gayretlerle çok önemli başarılara imza attığımız bugünlerde siz değerli meslektaşlarımla gurur duyuyorum. Çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.’’

Velilere de seslenen ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’şüphesiz her veli çocuğunun başarılı olmasını ister, yine her öğrenci başarılı olmanın verdiği hazzı, mutluluğu tatmak ister. Dünyadaki en önemli varlığımız, geleceğimiz ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın okuldaki gelişim sürecinin değerlendirildiği ve çocuklarımız için adeta bir bayram gününe dönüşen karne günlerinde çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız.

Çocuğunuzun başarısı sizi ne kadar mutlu ediyorsa, başarısızlığında da ne kadar sorumluluğunuzun ve payınızın bulunduğunu lütfen unutmayınız.

Bu gün, çocuklarınız için ne kadar önemli ise sizin içinde o kadar önemli bir gündür. Karne günü, dönem boyu çocuğunuz için neler yapıp, neler yapamadığınız konusunda kendinizi değerlendireceğiniz bir gündür. Bu gün, çocuğunuzla ne kadar ilgilenip, ona ne kadar zaman ayırdığınızın da değerlendirildiği bir gündür. Şüphesiz her veli çocuğunun başarılı olmasını ister, yine her öğrenci başarılı olmanın verdiği hazzı, mutluluğu tatmak ister. Ailesinin, arkadaşlarının, yakın çevresinin, okulundaki öğretmenlerinin kendisi ile gurur duymasını ister. Çünkü birilerince sevilme, gurur duyucu sözler işitme istemi, insani bir duygudur.

Beklemediğiniz bir karne ile karşılaştığınızda, üzülmek, olumsuz tepkiler vererek karşınızdakini kırmak ya da kızmak gibi olumsuz yaklaşımlarda bulunmak yerine, kendinizin ve çocuğunuzun duygusal yoğunluğunun geçeceği bir süreyi kollamayı tercih edin lütfen. Hem sizin, hem de çocuğunuzun psikolojisinin ve sağlığının bozulmasına asla izin vermeyiniz.

Türkiye´yi yarınlara taşıyacak yeni neslin özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve rekabet gücüne sahip bireyler olması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarımızı büyük bir azim ve kararlılık içerisinde sürdüreceğiz.

Öğretmen, öğrenci ve velilerimize mutlu, sağlıklı, dolu dolu ve gönlünüzce yaşayacağınız bir yaz tatili diliyorum.’’

Protokol üyeleri karnelerini verdikleri öğrencilerle anı fotoğrafları da çektirdi.

erdemli ajans milli eğitim
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu