Bu Kurs'ta İş var
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Kurs'ta İş var

Erdemli Belediyesi İş-Kur Müdürlüğü ile beraber KOSGEB ortaklığında Uygulamalı Girişimcilik Kursu açtı.

Bu Kurs'ta İş var
Bu içerik 2467 kez okundu.

Herkes üretsin diye vatandaşları meslek sahibi yapmaya yönelik şehrin çeşitli yerlerine kurs açtıklarını belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’4 grupta 100 kursiyer kapasiteli bir kurs açarak ilçemizde vatandaşların bu tür sıkıntısını gideriyoruz. İnsanlara hizmet etmek çok güzel. Biz yaptığımız hizmetleri büyük bir arzu ve heyecanla yapıyoruz. Semeresini aldıkça da gururlanıyoruz. Erdemliyi başarıya ulaştırabilmek için çok çalışmalıyız. Bunu hep birlikte yapmalıyız” dedi.

Belediyece açılan kurslardan birçok vatandaşın yanı sıra hedef kitle olarak belirledikleri insanların da faydalandığını ifade eden Tollu, “Bu kursları evde oturan, kendini hiçbir işe yaramazmış gibi hisseden ev hanımlarımıza ve engelli kardeşlerimizi hedef olarak açtık. Bunda da fayda sağladık. Şimdi daha büyük bir heyecanla bu kurslarımızı büyüterek açmaya devam edeceğiz. Girişimcilik kursu özellikleri olan bir kurs. Buradan mezun olanlar, kendi işyerlerini kuracaklar ve devlet desteği alacaklar. Dolayısı ile Erdemli Belediyesi olarak bu duruma vesile olmaktan son derece mutluyuz” diye konuştu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Erdemli Belediyesinin meslek eğitim kurslarına büyük önem verdiği  şu ana kadar yaklaşık 5 bin kişinin bu kurslardan yararlandığı belirtildi.

4 gün sürecek olan Girişimcilik kursunu, Kişisel gelişim uzmanı Ahmet Değirmenci tarafından kursiyerlere verilmeye başlanıldı. Kursa katılanlar ise, daha önce başkasının yanında çalışmaktan ve işsiz kalmaktan artık yorulduklarını belirterek, kendi işinin sahibi olabilmek için kursa katıldıklarını söylediler.

erdemli ajans erdemli belediyesi işkur girişimcilik kursu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı