Dünya’yı Kızkalesi’ne Bekliyoruz
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıDünya’yı Kızkalesi’ne Bekliyoruz

UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer alan Kızkalesi’nin bir inci olduğunu belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, tüm dünyayı Kızkalesi’ne beklediklerini söyledi.

Dünya’yı Kızkalesi’ne Bekliyoruz
Bu içerik 3881 kez okundu.

Belediye tarafından Kızkalesi’nde yapımı devam eden hizmetleri yerinde inceleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, turizmden hak ettiği payı alamayan Kızkalesi’ni dünyaya tanıtacaklarını belirterek, “Bu yıl hayata geçirdiğimiz sahil düzenlemesiyle birlikte Kızkalesi tam anlamıyla tarihi ve turistik bir dünya kenti olacağını kaydetti.

Kızkalesi’nin tarihi hikâyesinin yanı sıra özellikle yeni evlenen çiftler içinde doğal bir stüdyo vazifesi gördüğünü ifade eden Tollu, bunun yanı sıra yazın binlerce yerli ve yabancı turisti ağırladığını vurguladı.

Ama 5 yıldızlı otellere ihtiyacımız var diyen Tollu, turizm yatırımcılarına çağrıda bulunarak Kızkalesi’ne tesis yapmaya davet ettiklerini dile getirdi.

Kızkalesi ile ilgili bu düşüncelerini sosyal ve sanatsal belediyecilik anlayışıyla da beslediklerini kaydeden Tollu, düzenledikleri ve düzenleyecekleri etkinliklerle bölgeye katma değer sunmak üzere ulusal ve uluslar arası çapta bir farkındalık oluşturacaklarının altını çizdi.

Bu yıl, üçüncüsü yapılacak olan Kızkalesi Medya Günleri etkinliğiyle şu ana kadar 350 gazetecinin Kızkalesi’nde ağırlandığını belirten Tollu, bu yıl Kızkalesi Film Festivali adı altında ulusal bir etkinliğe imza atacaklarını; bu etkinliklerin Kızkalesi’nin, ilçenin, ilin ve ülkenin gelişimine doğrudan ve dolaylı olarak katkı sunacağını anımsattı.    

Tollu, daha sonra yapılan sahil düzenlemesi, çocuk parkı ve spor aletlerinin yerlerinde inceleme yaparak esnaflarla sohbet etti.

erdemli ajans kızkalesi mükerrem tollu erdemli belediyesi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu