Hedef dünya şampiyonluğu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHedef dünya şampiyonluğu

Erdemli'ye Avrupa Şampiyonasından gümüş madalya ile dönen Ebubekir Çelik hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Hedef dünya şampiyonluğu
Bu içerik 2941 kez okundu.

Türkiye Wushu Kung fu Milli Takımı Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan Avrupa Şampiyonasında toplam 115 madalya kazandı. Madalya kazananlar arasında Erdemli’den de bir sporcumuz bulunuyor. 52 kilo gençler kategorisinde mücadele eden Ebubekir Çelik, soyadı gibi çelik olan sporcu sıkletinde Avrupa ikinciliği elde etti ve ülkemize ve Erdemli’mize gümüş madalya ile döndü. Genç sporcuya Kulüp Başkanı Ömer Okur teşekkür plaketi verdi.

Minderdeki teri soğumadan aldığı madalya ile antrenörü Dilek Uçar ile Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ömer Okur, Başkan Yardımcısı Sıdıka Özgül, HEM Müdür Yardımcıları Ali Cila ve Serkan Züyli’nin yanında aldı. Milli sporcu Ebubekir Çelik, aldığı gümüş madalyasını Güney Doğu’da terörle mücadelede şehit düşen asker ve polislere armağan ettiğini söyleyerek madalyasını başkan Okur’a teslim etti. Çelik hedefinin önce Avrupa ardından da dünya birinciliği olduğunu belirtti.

Kulüp Başkanı Ömer Okur, Halk Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü bünyesindeki sporcuların her gittiği müsabakadan başarı ile dönmelerinden dolayı kutladığını belirtti. Okur, ‘’Son olarak Gürcistan’ın Tiflis kentindeki Wushu Avrupa Şampiyonasına katılan Ebubekir Çelik adlı sporcumuz gençler dalında Avrupa ikinciliği ile döndü ilçemize bu da bizleri mutlu etti. Sporcumuzu ve onu şampiyon yapan Dilek Uçar hocamızı kutluyorum’’ dedi.

Milli sporcumuz Çelik’in daha önce 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 balkan şampiyonluğu bulunuyor. Çelik madalya ve şampiyonluk serisine şimdi de Avrupa ikinciliğini ekledi.

Türkiye Wushu Milli Takımımız Qinda kategorisinde 21 Altın, 21 Gümüş, 9 Bronz madalya toplarken, Taolu kategorisinde 14 Altın, 25 Gümüş, 25 Bronz madalya alarak toplam 115 Madalya kazandı. Milli Takımımızı, Milli Takım Antrenörümüz Dilek Uçar ile gümüş madalya kazanan sporcumuz Ebubekir Çelik’i Erdemli Ajans olarak tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

erdemli ajans erdemli halk eğitim wushu erdemli şampiyonu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu