Gönül Sofrasının İlki Çeşmeli Kuruldu
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıGönül Sofrasının İlki Çeşmeli Kuruldu

Erdemli Belediyesi’nin ilk iftarı Çeşmeli’de

Gönül Sofrasının İlki Çeşmeli Kuruldu
Bu içerik 2464 kez okundu.

Erdemli Belediyesi Çeşmeli Mahallesinde vatandaşlara yönelik olarak iftar programı düzenledi. İftar programına Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP ilçe başkanı Bekir Özsu,  belediye meclis üyeleri Serdar Arslan, Veli Şahman, Harun Sarı, Şevki Şevk, Şaban Dölek, İbrahim Tepe, Ali Yön ve Çeşmeli halkı katıldı.  

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar sofrasında Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk bir konuşma yaptı. Ramazan ayının kardeşliği pekiştirdiğine vurgu yapan Muhittin Pamuk şunları söyledi:

“Bu güzel akşamda sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Ramazan ayı kardeşliğin dostluğun paylaşımın hüküm sürdüğü bizleri bir araya getiren coşkuyu heyecanla beklediğimiz bir mübarek ay. Bu ayın anlamına uygun olarak birlikte iftarlar açılıyor, fakirlerin karnı doyuyor, paylaşılıyor ve Ramazan’ın anlamına uygun olarak etkinlikler sergileniyor. Bu akşam da böyle güzel bir etkinlikte hep birlikteyiz. Ben bu güzel etkinliğin birliğimizin dirliğimizin kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyorum. Bu güzel akşamda bizi bir araya getiren arkadaşlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hayırlı ramazanlar diliyorum.”

Programda konuşan ve katılımlarından dolayı vatandaşlara teşekkür eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Belediyemizin düzenlemiş olduğu bu mütevazı iftar sofrasına teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Hoş geldiniz şeref verdiniz. Beldelerden mahalleye dönüşen her yerde Ramazan ayı münasebetiyle iftar programımız devam edecek. Perşembe günü Ayaş beldemiz de ve Ramazan ayı boyunca tüm beldelerde insanlarla bir araya geldiğimiz iftar sofralarımızı düzenlemiş olacağız. Bu da Ramazan ayı münasebetiyle insanlarımızın bir araya gelmesi, insanlarımızın kaynaşması, dayanışma ruhumuzun pekişmesi ve kardeşlik hukukumuzun gelişmesi için ciddi bir ivme kazandıracağını düşünüyorum. Ramazan ayı zaten dostluğun sevginin saygının pekiştiği en güzel hasletlerden bir tanesidir. Biz de Ramazan ayını en iyi şekilde yaşamak adına böylesine programlar düzenlemeye gayret ediyoruz. Bizim bu gayretimizi hoş görerek davetimize icabet eden siz saygı değer misafirlerimize teşekkür ediyorum. Yüce Allah’tan tuttuğunuz oruçların, yaptığınız ibadetlerin makbul olmasını niyaz ediyorum. Daha nice mutlu ve huzurlu Ramazan’larda bizleri bir kılmasını yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.”

Belediye yetkililerinden alınan bilgilere göre Ramazan Ayı boyunca bu tür iftar programlarının birçok mahallede devam edeceği öğrenildi. Program da Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı dua edildi.

erdemli ajans erdemli belediyesi gönül sofrası iftar mükerrem tollu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği