Jandarma'dan Erdemli'de Operasyon
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıJandarma'dan Erdemli'de Operasyon

Jandarma tarafından yapılan aramada 9280 gram patlayıcı ve 2 kişi yakalandı

Jandarma'dan Erdemli'de Operasyon
Bu içerik 2367 kez okundu.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi;

"Mersin ilinde huzur ve güven ortamının sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi amacıyla; Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından,patlayıcı maddelerin kontrol altında tutulması maksadıyla yapılan istihbarı çalışma neticesinde;

Erdemli ilçesi KayacımahallesiGölboğazı mülki sınırları içerisinde bulunan patlayıcı madde deposunda güvenlik görevlisi olarak çalışan, K.Ö.ve akrabası Ö.Ç. isimli şahısların depodan çaldıkları patlayıcı maddeleri, Erdemli İlçesi bölgesinde kaçak kazı yapan şahıslara, balık yakalayanlara ve kendi arazilerinde yer açmak isteyenlere vermek maksadıyla yasadışı yollardan piyasaya sürdükleri bilgisi alınması üzerine evinde,müştemilat ve eklentilerinde yapılan aramada;

9280 GramAnfo, 400 metre ateşleme kablosu, (0,75 mm ve 0,50 mm) 1 adet aksa marka 16-13086 seri nolu faturasız kuru sıkı tabanca, 200 adet kuru sıkı tabanca fişeği, 89 adet 12 cal. Av tüfeği dolu kartuşu ele geçirilmiştir.

Yakalanan şüpheli şahıs nöbetçi C.Savcısınıntalimatı ile ifadesi alınarak serbest bırakılmış, suç eşyalarına el konularak şahsa ait kuru sıkı tabanca ile ilgili olarak 5729 sayılı kanun gereği idari yaptırım kararı uygulanmıştır.     

Mersin İl Jandarma Komutanlığı Emniyet ve Asayiş ile kamu düzeninin korunmasına yönelik çalışma ve operasyonlarına kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur"

erdemli ajans mersin jandarma
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu