GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2017 18:42   Güncelleme : 29-05-2017 18:42

Çamlı, Fakılı ve Çerçili Yolları da tamam

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 30 yıldır asfaltlanmayı bekleyen Erdemli’nin Çamlı, Ohut, Fakılı ve Çerçili mahallelerini bir birine bağlayan 8.2 kilometrelik yol asfaltlandı.

Çamlı, Fakılı ve Çerçili Yolları da tamam

Siyasilerin söz vermesine rağmen 30 yıldır yapılamayan yolun ilk kez büyükşehir ekibi tarafından yapıldığını belirten Çerçili Mahalle Muhtarı Osman Ersen, ‘’Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı kanalı ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a durumu yolumuzun yapılmadığını ilettik. 30 yıldır yolumuzun siyasilerin söz vermelerine rağmen bir türlü yapılamadığını ilettik. Kocamaz başkanımız bizi dinledi ve asfaltın derhal yapılması talimatını verdi. 30 yıldır söz verilmesine rağmen bir türlü yapılamayan yol bir talimatla asfaltlandı. Artık bölgemizde yetişen kaliteli sebze ve meyveler nakliye sırasında kalite kaybı yaşamayacak’’ dedi.

Çerçili Mahallesi ile Fakılı Mahallesi arasında 5.2 kilometre, Fakılı –Ohut Çamlı arasında 3 kilometre olmak üzere toplam 8.2 Kilometre satıh kaplama asfalt yapımı ilk kez gerçekleştiriliyor. Asfalt ekibinde 5 tamtrak, 2 distribütör, 1 silindir, 1 kepçe ile toplam 15 personel görev yapıyor.

AdminAdmin