Kendi oyuncaklarını kendileri üretti
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKendi oyuncaklarını kendileri üretti

Erdemli Kaymakamlığı ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Oyuncağımı Üretiyorum Yeteneğimi Keşfediyorum” projesi kapsamında Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı bölümünün ürün sergisi ve oyun şöleni etkinliği Erdemli Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında yapıldı.

Kendi oyuncaklarını kendileri üretti
Bu içerik 2180 kez okundu.

Etkinliğin açılışında konuşan Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, proje kapsamında yıl boyunca öğrenci ve velilerin birlikte ürettiği oyuncakların sergiye çıkartıldığını söyledi.

Çocuklarımız çağın hastalığı olan bilgisayar başında çok zaman geçirdiklerini anımsatan Pamuk, ‘’Bizim projeden kastımız çocukların uzun süreli bilgisayar başında kalmalarını kısaltmak, kendi ürettikleri oyuncaklarla sokaklarda oynamalarını ve sosyalleşmelerini sağlamaktır. Sergide görüyoruz ki çocuklarımız kendi ürettikleri ile oynarken çok daha mutlu ve mesutlar’’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de konuşmasında, projeyle öncelikli olarak Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 11.sınıf öğrencilerine alan derslerini yerinde yaparak, yaşayarak öğrenme imkânı sunulduğunu, projenin uygulandığı 4 okulda 80 çocuğun aileleri ile birlikte zaman geçirme imkanı sağlandığını kaydetti.

Ayrıca konuşmaların ardından Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğrencilerinin aileleriyle birlikte hazırladıkları bayraklar, protokol üyeleri ve projeye katılan çocuklar,  aileleri ile birlikte gösteri alanında birleştirilerek dev Türk bayrağı oluşturuldu.  İstiklal Marşı okundu bayrakla birlikte yüründü. 

erdemli ajans oyuncağımı üretiyorum yeteneğimi keşfediyorum erdemli kaymakamlığı erdemli liçe milli eğitim müdürlüğü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu