Hem'den Muhteşem Yılsonu Sergisi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHem'den Muhteşem Yılsonu Sergisi

El sanatları hanımlar için birer altın bileziktir. Erdemli HEM’in Yılsonu Sergisinin Açılışını Vali’nin Eşi Yaptı

Hem'den Muhteşem Yılsonu Sergisi
Bu içerik 3137 kez okundu.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi  ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü tarafından hazırlanan yıl sonu sergileri düzenlenen törenle Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ın eşi Kevser Çakacak, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk’un eşi Sülün Pamuk,  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun eşi Fatma Tollu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Okur,  kaymakam eşleri ve kurs hocaları tarafından açıldı.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk’un eşi Sülün Pamuk‘un ev sahipliğindeki sergi açılışına 13 ilçe kaymakam eşleri de katıldı. İki ayrı noktada açılan sergilerin ilki Emine kurtulan Sanat evinde ikincisi ise Gülizar Güngör sanat evinde gerçekleştirildi. Sergilerin açılışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Kevser Çakacak, kendisinin de el sanatları ile uğraştığını belirterek sergilerde becerikli ve zevkli eser ortaya çıkartmalarından dolayı hanımları kutladığını söyledi.

El emeği göz nuru eserlerin hepsinin ayrı bir değerde olduğunu belirten Çakacak, ‘’Sergilerde gördüm ki çok kıymetli eserler ortaya çıkartılmış. Hanımlarımızı el becerilerinden dolayı kutluyorum. Hanımlarımıza imkan sunulduğunda neler yapabileceklerini bu sergilerde görmekteyiz. Hepsi gece gündüz çalışıp bu güzel eserleri ortaya koymuşlar. Hanımlarımızın sanat öğrenmeleri açısından bu kurslar birer altın bilezik değerindedir’’ dedi.

Erdemli Halk eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur da yıl içerisinde açılan kurslar hakkında bilgi verdi. Okur, okuma yazma başta olmak üzere sosyal, kültürel ve meslek edindirme kursları olmak üzere toplam 536 kurs açtıklarını bu kurslara 12 bin 611 kursiyerin katılarak kurs bitirme belgesi aldıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından sergilerin açılışları yapıldı. Kursiyerlerin hazırladığı defile  gösterimi yapıldı. 

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi yılsonu sergisi genel sergi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu