Bu çocuklar alkışlanır
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu çocuklar alkışlanır

Erdemli Spor Oryantring takımı 14 yaş altı dalında Düzce’de katıldığı Türkiye Şampiyonasında Türkiye üçüncülüğü elde etti.

Bu çocuklar alkışlanır
Bu içerik 2749 kez okundu.

Erdemli ve Mersin’e üçüncülük madalya ve kupası ile dönen sporcuları tebrik eden Erdemli Spor Kulübü Başkanı Mehmet Morgül, kulüp bünyesindeki tüm spor dallarında başarı grafiğini yükselten Erdemli Spor Kulübünün Oryantring branşında da başarılara başarı kattıklarını bildirdi.

Erdemli Spor Kulübü Başkanı Mehmet Morgül Oryantring takımının Düzce de  14 yaş altı müsabakasında elde ettiği Türkiye üçüncülüğü ile ilgili yazılı açıklamalarda bulundu.

Morgül açıklamasında, “14 yaş altı kategorisinde 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılan grup şampiyonasında takım halinde birinci olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandık. 19-20-21 Mayıs  2017 tarihlerinde Düzce’de yapılan Türkiye Oryantring şampiyonasında takımımız yine destan yazarak  iki birincilik, bir altıncılık, iki sekizincilik almış ve E 10 kategorisinde  Türkiye kupasını almıştır. Takımımızda şu anda gelecek vadeden sporcular bulunmaktadır. Önümüzdeki yıllarda milli takıma gidebilecek  çok değerli sporcularımız mevcuttur. Biz Erdemli Spor olarak Oryantring Mersinde en eski ve en tecrübeli bir ekibiz. Bu anlamda ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” dedi.

Erdemli Spor Kulübünün tecrübeli hocası, antrenör Mehmet Güzel ise Oryantring Sporuna gönül verdiklerini, yaklaşık 12 yıldır Erdemli Spor çatısı altında çalıştıklarını belirterek, çalışmalarının artık meyvelerini almaya başladıklarını, bu bağlamda kulüp başkanımız Mehmet Morgül’e bize sahip çıktığı ve her zaman spora verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Güzel, “19-20-21 Mayıs  2017 tarihlerinde Düzce’de yapılan Türkiye Oryantring şampiyonasında takımımız ilk günde oldukça zorlu bir parkurda yarışmayı tamamlamayı başarmış, 2. Gün Osman Raşit Aydın isimli sporcumuz rakiplerine 8 dakika gibi bir fark atarak birinci olmuştur. Yine 3.gün  Yarışlarında sprint parkurda Osman Raşit Aydın bu defa 2 saniyelik bir zaman farkı ile birinciliği elde etmiştir. Diğer sporcularımız Mehmet Batuhan Demir, Eren Efe Su, Emir Tuna Su, Muhammed Emin Karagöz ve Ali Arda Çoğun yarışmayı ilk 10 da tamamlayarak üç günün toplamında takım halinde Türkiye üçüncüsü olmuş ve kupayı kulübümüze kazandırmışlardır” şeklinde konuştu.

Kulübümüz antrenörü ve sporcusu Ahmet Yaşar da Erdemli Spor olarak 2016 -2017 sezonunda oldukça başarılı olduklarını bunu çok ve disiplinli çalışmaya borçlu olduklarını belirtti.

Başkan Morgül,  sezon boyunca kulübe desteklerini esirgemeyen, en başta ilçe Kaymakamımız sayın Muhittin Pamuk,  Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyük Şehir Belediyesi Genel sekreter yardımcısı sayın Hasan Gubaroğlu, Mersin Büyük Şehir Belediye meclis üyesi sayın Serdar Aslan, koyuncu Kooperatifi  başkanlığına  iş adamlarımızdan Halil Taner, Salih Yılmaz ve Halil Yılmaz, Mustafa Karagöz, Ali Kayıkçıoğlu, Mehmet Çetin, Kamil Yeşilyurt, Mustafa Besili, Murat Ergin, Ali Süzer,  Kök Asansör Engin Aslan, ESİAD Başkanı Hasan Şen, Hüseyin Aksay Çortullar inşaat Halit Çortul’a teşekkür ettkilerini belirtti.

erdemli ajans erdemlispor oryantring mehmet morgül
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu