Erdemli’de Tenis sporuna ilgi artıyor
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli’de Tenis sporuna ilgi artıyor

Erdemli Belediyesi ile Erdemli Tenis Kulübü tarafından ortaklaşa açılan 7-15 yaş arası tenis kursuna katılan 100 minik öğrenciye kurs bitirme belge ve madalyaları ilçe kaymakamı Muhittin Pamuk, belediye başkanı Mükerrem Tollu ile kulüp başkanı Hüseyin Işık tarafından törenle verildi.

Erdemli’de Tenis sporuna ilgi artıyor
Bu içerik 2262 kez okundu.

Erdemli tenis kortunda yapılan törende konuşan Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Erdemlide tenise olan ilginin her geçen gün artmasının sevindirici olduğunu söyledi. Çocuklarımızın spora olan ilgisi onların kötü alışkanlıklardan uzak olmasını da sağlıyor diyen Pamuk, kursa katılan tüm öğrencileri tebrik ettiğini belirtti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında Erdemli’de tüm spor dallarında kurslar açmaya çalıştıklarını belirtti. Yeter ki gençliğimiz istesin biz belediye olarak onlar için kurs açarız ifadesini kullanan Tollu, ‘’Erdemli’de futbol, basketbol, voleybol ve savunma sporlarının yanı sıra tenis sporu için de kurs açtık. İlçemizde 3 adet tenis kortu bulunmaktadır. Eğer yetersiz kalırsa daha da açmaya hazırız. Ben kursa katılan minik sporcularımızı kutluyor, hocalarımıza teşekkür ediyorum’’ diye belirtti.

Erdemli Tenis Kulübü Başkanı Hüseyin Işık ise, bu yıl ikincisini açtığımız tenis kursuna ilginin giderek arttığını kaydetti.

Bu yıl Erdemli Belediyesi ile Erdemli Tenis Kulübünün ortaklaşa açtığı kursa 100 minik kursiyerin katıldığını vurgulayan Işık,  5 aylık bir kursun ardından öğrenciler tenis oynamayı öğreniyorlar diyerek şöyle konuştu:

‘’Tenise olan ilginin artması, gelecek kurslara olan ilginin de artması demektir. Amacımız, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve spora yönlendirmektir. Spor, öğrencilerimizi hem fiziki, hem düşünce ve hem de sağlık açısından güçlendirmektedir. 5 Aylık süren kursumuzun ardından 7-15 yaş arası sezon sonu turnuvası düzenledik. Turnuva çok heyecanlı geçti. Dereceye giren ve kursa katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından turnuva da dereceye giren kursiyerlere kupalarını  ve kursa katılan 100 minik tenis kursiyerine de katılım madalyaları Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile kulüp başkanı Hüseyin Işık tarafından verildi.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu tenis
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği