Bisikletliler Erdemli'de
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBisikletliler Erdemli'de

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Başkanı Ahmet Salih Özenir, dernekleri tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen caretta caretta Bisiklet Festivalinin bölgenin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleri ile kentin lezzetlerinin tanıtımına katkı sunduğunu söyledi.

Bisikletliler Erdemli'de
Bu içerik 2217 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Özenir, festival kapsamında Erdemli ilçesindeki Alata ve Kayacı vadisinde toplam 44 kilometrelik ‘’Kanyonlar Parkuru’’ nda 150 bisiklet sevdalısının yağmura rağmen pedal çevirdiğini belirtti.

Bisiklet gezginlerinin tıpkı doğa gezginleri gibi bölgenin güzelliklerini keşfedip zaman zaman adrenalin yaşadığını ifade eden Özenir, bu yıl ki festivallerine İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Kocaeli, Konya, Antalya, Karaman, Adana gibi illerden toplam 150 bisiklet sevdalısının katıldığını ifade etti.

4. Caretta Caretta Bisiklet Festivali ile Mersin’in Akdeniz’deki simgesi carettaların tanınırlığını da bu şekilde sağladıklarını vurgulayan Özenir, çevre illerden gelen bisikletli sporcular için Erdemli Talat Göktepe Çamlığında çadırlı kamp kurduklarını, hem gece hem de parkur süresince  çam ağaçlarından orman havası teneffüs ettiklerini belirterek,

caretta carettalarla ilgili festivale katılan konuklara Mersin Üniversitesi (MEÜ) Deniz Kaplumbağaları Uygulama Araştırma Merkezi (DEKUYAM) elemanları tarafından bilgi verdiğini vurguladı.

Özenir, bu festivali ileriki yıllarda Mersin Büyükşehir Belediyesinin de destekleri ile uluslar arası yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Bisiklet festivaline Hatay’dan katılan Habip ve Mine Erdur çifti oğulları 5 yaşındaki Metehan ile 2 yaşındaki kızları Gülru Erdur’u da yanlarına alarak bisiklet festivaline katılarak güzel bir gün yaşadıklarını belirttiler.

Yanlarından küçük çocuklarıyla parkurların  heyecanla geçildiğini dile getiren Habip Erdur, tüm aileleri bu tür gezilere katılmaya davet ettiklerini belirterek, ‘’Bisikletli gezginlerle dağlara pedal çevirmek isteyenlere yanlarına çocuklarını da almalarını tavsiye ediyoruz.  Eğer çocuklarının doğa sevgisiyle büyümesini istiyor aynı zamanda sosyalleşmesini de istiyorlarsa bisikletle gezi biçilmiş kaftandır. Yağmura rağmen parkuru tamamlamak çok güzel’’ dedi.

Dördüncü caretta caretta Bisiklet Festivaline Şanlıurfa’dan katılan Şenay Kanat, ilk kez katıldığı uzun mesafeli bisiklet turunda günün doya doya geçirdiğini söyledi. Fadime İrfan da ilk kez bisiklet turuna katıldığını belirterek bu tür etkinliklerin devamının gelmesini beklediğini kaydetti.

HABERİMİZİN GÖRÜNTÜLERİ VE FOTO GALERİSİ İÇİN YUKARIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYIN,,,,

erdemli ajans bisiklet festivali erdemli çamlığı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği