Kursa katıldılar kazandılar
Reklamı Geç
Advert
Advert








Advert








Advert



Advert
Advert


Günün Başlıkları



Kursa katıldılar kazandılar

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Merkez Mahallesinde Nergiz Kater öğreticiliğinde 21 kursiyerin katıldığı ‘Örgü’’ kursunun sergisi ile Huriye Ünal ve Rukiye Tazegül öğreticiliğinde İŞKUR Erdemli Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğinde 39 kursiyerin katıldığı ‘’Güzellik ve saç bakım’’ kurslarına katılan kursiyerlere belgeleri törenle verildi.

Kursa katıldılar kazandılar
Bu içerik 3242 kez okundu.

Belge töreni ve sergi açılışında konuşan Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü  olarak okuma yazma, sosyal kültürel ve meslek edinme kursları açtıklarını söyledi.

Ev hanımlarının açılan meslek kursları sayesinde kendilerine iş imkanı sağlayarak ürettiklerini satıp aile bütçelerine katkı sağlıyorlar diyen Okur, ‘’kursiyerlerimiz hem para kazanıyorlar hem de evlerindeki ve çevrelerindeki kullanılmayıp atılacak olan malzemeyi  el emeği göz nuru eserlerle geri dönüşüme kazandırıyorlar. Aynı zamanda iyi bir iletişim kurarak streslerini atıyorlar. Ben  ören bayanlar üretiyor diyorum  ve hiç örgü bilmeyen bayanlarımız kursumuz sayesinde  örgüyü öğrendiler’’ diye konuştu.

Güzellik ve saç bakım kursuna katılan kursiyerler de düzenlenen törenle belgelerini aldı diyen Okur, ‘’Kuaförlük kursumuzda,  Saç Kesim, Saça Geçici ve Kalıcı Şekil verme  ve  Cilt Bakım Kurslarını  kapsayan Kuaförlük kursunu başarı ile tamamlanması ve şimdiden kursiyerlerimizin iş bulmaları  beni çok mutlu etti. Kursa katılan bayanlar hem saç bakımlarını hem de cilt bakımları kendileri yapabilecek ve iş yerinde  rahatlıkla kuaförlük mesleğinde istihdam olabilecek  konuma geldiler. Usta öğreticilerimizi, kursiyerlerimizi ve ailelerini kutluyorum. Başarılarının devamını dilerim. Bütün vatandaşlarımızı kurslarımıza katılmaya davet ediyorum’’ şeklinde ifade etti.

İlçe Milli  Eğitim  Müdürü  Mehmet Metin de yaptığı kısa konuşmada, kursiyerleri ve öğreticileri tebrik ederek  başarılarının devamını diledi.

Konuşmaların ardından kursiyerler belgelerini İlçe Milli  Eğitim  Müdürü  Mehmet Metin,  İlçe Milli  Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, İŞKUR Erdemli Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa  Doğan, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Elife Güzel, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila, AK Parti Kadın Kolları  Başkanı Şahsenem Sezer Merdin, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Top ile kurs usta öğreticilerinin elinden aldılar.

Kuaförlük kursuna katılan kursiyerler gelinlik elbiseleri ile gösteri sundular.

 

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi sergi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği