Atam izinden ayrılmadık ayrılmayacağız
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAtam izinden ayrılmadık ayrılmayacağız

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Erdemli’de de törenlerle kutlandı.

Atam izinden ayrılmadık ayrılmayacağız
Bu içerik 2224 kez okundu.

İlk tören Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Adem Kılıç tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören meydandan kapalı Spor Salonuna kadar gençlerin yürümesi devam etti.

Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor Erdemli ilçe Müdürü Adem Kılıç yaptı.

19 Mayıs 1919’un Türk milleti için tarihi dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Kılıç,’’9 Mayıs 1919, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk' ün önderliğinde bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başladığı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs 1919, binlerce şehit verilerek, Türk milletinin kutsal saydığı topraklarında, hür ve bağımsız yaşamasının yolunu açan milli mücadele destanının, bağımsızlık hareketinin başlangıcıdır. Tarihi boyunca bağımsız yaşamış Türk ulusunu arkasına alarak büyük ve onurlu bir mücadeleden başarıyla çıkan Atatürk, ‘En büyük eserimdir’ dediği Türkiye Cumhuriyetini, inanıp güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği de, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada Ata'sının emanetine sahip çıkacak; birlik, beraberlik içinde, birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, donanımlı, bilgi ve beceri kabiliyeti yüksek, üreten, araştıran Türk genci ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır. Milli mücadeledeki azim, inanç ve kararlılığın örnek alınması, ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum, tüm vatandaşlarımızın  bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi

Konuşmanın ardından Halk Eğitim ve gençlik spor ilçe müdürlüğü bünyesinde açılan spor okullarının gösterileri, halk oyunları modern halk dansları topluluklarının gösterileri yer aldı.

Törene ilçe Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Kardoğan, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Derin, Emniyet Müdür Vekili Üzeyir Demir. AK Parti ilçe başkanı Mehmet Topçu, MHP ilçe Başkanı Bekir Özsu, CHP ilçe başkanı Hidayet Oğuz, SP ilçe başkanı Mehmet Yıldız, TEMA temsilciliği üyeleri, Gaziler,  daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

erdemli ajans 19 mayıs
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu