Okullarda TUBİTAK Sergileri görücüye çıktı
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOkullarda TUBİTAK Sergileri görücüye çıktı

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, ilçe genelinde 21 okulda toplam 420 proje serginin görücüye çıktığını bu projelerde toplam bin öğrenci ve öğretmenin görev aldığını söyledi.

Okullarda TUBİTAK Sergileri görücüye çıktı
Bu içerik 2253 kez okundu.

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda 20 adet 4006 TUBİTAK projesinin sergileme açılış töreni gerçekleştirildi. Proje sergisinin açılışında konuşan ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, bu yıl ilçe genelinde 21 okulda toplam 420 projenin sergiye çıktığını bu projelerde ise bin öğrenci ve öğretmenin görev aldığını söyledi.

Proje sergilemelerinden bir tanesinin de Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi olduğunu belirten Metin, amacın öğrencileri araştırmaya ve  incelemeye yönlendirmek olduğunu belirtti.

TUBİTAK projelerinde görev alan öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum diyen Metin,  ‘’TUBİTAK proje sergilemeleri için gittiğim okullarda bir birinden güzel ve etkileyici projeler gördüm. Çocuklarımız projelerini ilçenin ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim ve sportif yapılarını da inceleyerek ortaya güzel eserler çıkartmışlar. Bu güzel çalışmalar bizleri sevindiriyor’’ dedi.

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Veysel Ersen de açılışta yaptığı konuşmada, 12 Araştırma, 7 uygulama,  1 adette tanıtım alanında olmak üzere toplam 20 proje yapıldığını projede 40 öğrencinin görev aldığını belirtti.

Konuşmaların ardından sergi açılış kurdelesi kesilerek proje sergisi gezildi. 

erdemli ajans erdemli milli eğitim müdürlüğü erdemli anadolu imam hatip lisesi tübitak
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”