Kermes yapılırsa böyle yapılır
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKermes yapılırsa böyle yapılır

Erdemli’nin köklü ilkokullarından Erdemli ilkokulunda her yıl geleneksel kermes günü bu yılda velilerin katılımı ile şölene dönüştü.

Kermes yapılırsa böyle yapılır
Bu içerik 4266 kez okundu.

Okul bahçesinde yapılan kermese velilerin ve öğrencilerin ilgisi oldukça fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Erdemli Okul Aile Birliği tarafından organize dilen ve düzenlenen kermes ile ilgili bilgi veren Erdemli İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Aydoğdu,  okulumuzda her yıl düzenlenen kermesin bu yılda coşkuyla yapıldığını belirtti.

Okul bahçesindeki hazırlanan kermeste davetlilere sunulan ikramların  veliler tarafından evlerinde hazırladıkları gıda maddelerinden oluştuğunu belirten Aydoğdu, ‘’Tatlılardan, yemeklere, kurabiyelere kadar yüzlerce çeşit ürünün okul yararına satıldığı kermes renkli görüntülere sahne oldu. Kermesimize emeği geçen ve katkı sağlayan başta okul müdürümüz Şevki Ersoy olmak üzere bütün öğretmen, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz’’ dedi.

Okul Müdürü Şevki Ersoy, öğretmen ve okul aile birliği üyeleri ile birlikte gün boyu davetlilere hizmet verdiklerini belirtti.

Her yıl geleneksel olarak hazırladıkları kermese gelerek kendilerine destek veren tüm davetlilere teşekkür eden Ersoy, kermeslerine katılanlara tulukta yayık ayranı kendisi hazırlayarak ikram etti.

Kermese katılan ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ise bu kermeslerin öğrenci, veli ve yöneticilerin kaynaşmasını  sağladığını belirtti. Okul yönetimine teşekkür eden Metin, ‘’Mümkün olduğunca okullardaki kermeslere katılmaya çalışıyorum. Çünkü o anki heyecana bende ortak olmak istiyorum. Kermeslere katılmayan o telaşı ve heyecanı  yaşayamaz. Başta Erdemli İlköğretim okulu Müdürü Şevki Ersoy, okul Aile birliği Başkanı Mustafa Aydoğdu ve tüm görevlilere teşekkür ediyorum’’ dedi. 

erdemli ajans erdemli ilköğretim
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu