Bu kursiyerler çok maharetli
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu kursiyerler çok maharetli

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Merkez Mahallesinde Fatma Ersoy öğreticiliğinde açılan 17 kursiyerin katıldığı ve 7 aydır süren giyim kursu sona erdi.

Bu kursiyerler çok maharetli
Bu içerik 2524 kez okundu.

Kursun sona ermesinin ardından kursiyerlere sertifikaları verilirken aynı zamanda kurs süresince yapılan el emeği göz nuru ürünlerde sergilendi. Belge töreni ve sergi açılışında konuşan Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, büyük emeklerle hazırlanan ve yıl boyu kursiyerlerin el emeği, göz nurundan oluşan  giyim  sergisinin katılan davetlilere teşekkür ettiğini söyledi.

Halk eğitimi çalışmalarında bireyleri bir mesleğe hazırlama, meslek sahibi olanların mesleklerini geliştirme, gelişen en son teknolojileri kısa sürede öğretme, sosyal, kültürel ve ekonomik yaşama hazırlama programlarının uygulandığını belirten Okur, ‘’İnsanlar var oldukça  vazgeçemeyecekleri iki  temel  ihtiyaçları vardır  birincisi gıda  ikincisi giyimdir. Her insanın giysiye ihtiyacı olduğu gibi sürekli yeni kıyafetler almaya ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin her yerinde yapılabilecek iş alanı olduğu gibi yine ülkemizin her yerinde istihdam alanı oluşturmaktadır. Özellikle tekstil sanayi sadece ülkemiz ile sınırlı kalmayıp, önemli ihracat imkanı sağlamaktadır’’ dedi.

Ülkemizde bir milyondan fazla insan giyim ve tekstil alanında iş yaptığını kaydeden Ömer Okur şöyle konuştu:

‘’Tekstil sektörünün her alanına eleman yetiştiren  giyim üretim teknolojisi alanındaki bu kurslarımızın önemi her geçen gün artmaktadır. Kursiyerlerimiz  Türkiye’nin her yerinde bulunan tekstil firmalarında aldıkları eğitim ile  istihdam edilebilirler.  Ya da yine Türkiye’nin her yerinde tekstil ve giyim alanında kendi işinizi kurabilirler. Kursumuzda  kursiyerlerimiz;  Elbise, Bluz, Etek, Manto, Jean Pantolon, Ceket, Gömlek, Mont,  Eşofman, Pijama, Sabahlık, Şort, Sweatshirt, Yelek,  Badi, Gecelik,   Abiye, Tişört, Şal ve  çanta  yapmışlardır. Kursiyerlerimiz hem meslek öğrendiler, hem kendi kıyafetlerini dikerek çok ucuza   mal etmişler hem de  sipariş alarak satış yaparak aile  ekonomisine  katkıda  bulunmuşlardır. 

Usta öğreticimizi, kursiyerlerimizi ve ailelerini kutluyorum. Başarılarının devamını dilerim. Bütün insanlarımızı kurslarımıza katılmaya davet ediyorum.’’

Konuşmaların ardından kursiyerler belgelerini Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Okur, Müdür yardımcıları  Ali Cila ve Serkan Züyli ile usta öğreticisi Fatma Ersoy’un elinden aldı.

erdemli ajans erdemli halk eğitim
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu